Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018

 1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Zbigniew Chaim, redemptorysta. Msze św. z nauką rekolekcyjną według programu rekolekcji.

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwo Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 17:00.

 

 1. W zakrystii zgłaszamy chorych do spowiedzi św. rekolekcyjnej – już jako spowiedzi wielkanocnej. Chorych odwiedzimy w najbliższy piątek – 23 marca, od godz. 9:00.

 

 1. Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Katechetom Szkoły Podstawowej Nr 29 za pomoc i opiekę nad dziećmi podczas rekolekcji szkolnych klas I – VI w minionym tygodniu. Natomiast klasy VII i gimnazjalne II i III uczestniczą w naukach rekolekcyjnych według podanego programu od poniedziałku do środy włącznie.

 

 1. Nie będzie spowiedzi w niedzielę i poniedziałek. Dzień spowiedzi to wtorek według programu rekolekcji. Nie odkładajmy spowiedzi na potem. Informujemy również, że nie będzie okazji do spowiedzi św. w Niedzielę Palmową podczas Mszy św. o godz. 11:00.

 

 1. W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich mężczyzn.

 

 1. W środę zakończenie rekolekcji połączone z zyskaniem odpustu zupełnego.

 

 1. Dziękuję za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę przeznaczone na zapłatę za dotychczas wykonane prace remontowe w naszym kościele. Złożono kwotę: 4134 zł.

 

 1. Poświęcenie palm w Niedzielę Palmową podczas każdej Mszy św. Również w przyszłą niedzielę przynosimy do zakrystii „Skarbonki Caritas” z oszczędnościami, jako naszą jałmużnę wielkopostną. Przekażemy je do Caritas w Częstochowie.

 

 1. Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w konkursie na największą i najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową przed kościołem o godz. 10:45.

 

 1. Również w Niedzielę Palmową po Mszy św. dla dzieci o godz. 11:00 w kościele pozostają dzieci klas III wraz z rodzicami, aby ustalić porządek przekazywania dzieciom chlebka miłości podczas Mszy św. w Wielki Czwartek.

 

 1. Także w Niedzielę Palmową XXXIII Światowy Dzień Młodzieży. Zachęcamy młodzież do udziału w archidiecezjalnej uroczystości w Archikatedrze Świętej Rodziny. Uroczystość rozpoczyna się o godz. 14:00.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątek:          o godz. 16:00 – dla dzieci, o godz. 16:45 – dla starszych i młodzieży.

   Uwaga: kancelaria w piątki w Wielkim Poście czynna będzie od godz. 18:30 do godz. 19:00.

 

 1. Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10:00 do sali na plebanii.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek, na godz. 20:00.

 

 1. Do Niedzieli Palmowej włącznie możemy przynosić do kościoła i składać do ustawionych pojemników dary żywnościowe, takie jak: mąka, kasza, makaron, ryż, cukier, sól, kawa, herbata, olej, masło, słodycze. Te dary przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii jako dar naszych serc na ich stół świąteczny.

 

 1. W sobotę, 24 marca, o godz. 18:00 w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi, Al. NMP 56 (przy kurii) nasz chór parafialny „CANTILENA” wystąpi z koncertem pieśni wielkopostnych (plakat na tablicy informacyjnej).

 

 1. W tygodniu „Niedziela” polecamy piękny artykuł o rodzinie Ulmów, która ukrywając rodziny żydowskie została rozstrzelana przez Niemców.

 

 1. W przyszłą niedzielę – przejście na czas letni.

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień 

Ogłoszenia parafialne z poprzedniego tygodnia