Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018

 

 1. Msze św. o godz.: 7:30, 9:00, 11:00 – Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III, 12:30, i ostatnia Msza św. o godz. 17:00. Po niej nabożeństwo majowe .

 

 1. Nabożeństwo majowe w dni powszednie i w niedziele po Mszy św. wieczornej. W kaplicy św. Anny nabożeństwo w każdą sobotę o godz. 19:00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę na spłatę należności za wykonane prace w naszym kościele. Zebrano kwotę: 3725 zł.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. godz.. 8:00, 17:00 i 18:00.
 • W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • W sobotę – Dzień Matki. Msza św. w intencji Matek o godz. 18:00. Zapraszamy matki i tych, wszystkich, którym bliskie jest serce każdej matki.
 • W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

 1. W przyszłą niedzielę również Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas IV, o godz. 11:00. Dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 10:45. Próba dzieci klas IV we czwartek, 24 maja w kościele, o godz. 19:00. Spowiedź dzieci i ich rodzin w piątek o godz. 16:30. Tego dnia kancelaria parafialna nieczynna.

 

 1. Pragnę podziękować rodzicom dzieci klas III za udział w całorocznym przygotowaniu do I Komunii Św. poprzez uczestnictwo w konferencjach comiesięcznych oraz ich dzieci w katechezach przy parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, dekorację kwiatami w kościele i przed kościołem, a także za dar ołtarza, którym są odnowione naczynia liturgiczne: kielich mszalny i puszka na komunikanty. W sposób szczególny pragnę podziękować ks. Kan. Stanisławowi Biegańskiemu za comiesięczne konferencje dla rodziców i s. Martynie za katechezy w szkole. Również dziękuję kapłanom za posługę w konfesjonale podczas wczorajszej spowiedzi św. dzieci i ich rodzin. Dziękuję p. Organiście i Liturgicznej Scholi Parafialnej za przygotowanie śpiewów oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza.

 

 1. Przez cały tzw. Biały Tydzień dzieci gromadzą się codziennie w kościele uczestnicząc we Mszy św. o godz. 18:00. Wyjątek stanowi środa, w tym dniu o godz. 17:30 dzieci wraz z rodzicami gromadzą się na Jasnej Górze w kaplicy Cudownego Obrazu, by tam uczestniczyć we Mszy św. dziękczynnej odprawianej przez Ks. Proboszcza.

 

 1. Zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek na godz. 20:00 tych, którzy sprzątają co tydzień.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru tygodnika katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień 

Ogłoszenia parafialne z poprzedniego tygodnia