Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2018 r.

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – z udziałem dzieci, 12:30 i 17:00.

 

 1. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na archidiecezjalne uczelnie katolickie.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę na zapłatę za prace związane z odnowieniem naszej świątyni. Zebrano kwotę 3529 zł.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – DZIEŃ GOLGOTY WSCHODU – poświęcony pamięci martyrologii Polaków zamieszkujących wschodnie tereny Rzeczypospolitej, a także 79 rocznica agresji rosyjskiej na Polskę (1939 r.) oraz ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA – pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za poległych i pomordowanych na Wschodzie.
 • We wtorek – Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a szczególnie dzieci i młodzieży. Już dzisiaj rozpoczynamy Triduum ku jego czci Mszą św. o godz. 11:00. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 dzieci szkół podstawowych,  III klasy gimnazjum i młodzież szkół średnich. To także dzień imienin Ks. Abpa Seniora Stanisława Nowaka. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 • W czwartek– Wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
 • W piątekŚwięto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 

 1. We wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za kwiaty do kościoła oraz osobom sprzątającym kościół. Zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek na godz. 20:00.

 

 1. 4 października przypada w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Franciszka z Asyżu. Uroczystą Sumę Odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Arcybiskup Metropolita Częstochowski dr Wacław Depo. W czasie tej Mszy św. udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży i wręczy poświęcony różaniec dzieciom z klas III przygotowującym się do I Komunii Świętej. Więcej informacji na temat odpustu w przyszłą niedzielę.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień 

Ogłoszenia parafialne z poprzedniego tygodnia