Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2017r.

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – z udziałem dzieci, 12:30 i 17:00.

 

 1. Dzisiaj o godz. 10:15 w kościele spotkanie z rodzicami i dziećmi kl. III przygotowujące do I Komunii Świętej.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę na prace związane z odnowieniem naszej świątyni. Zebrano kwotę 3625 zł.

 

 1. Przypominamy, że można dokonywać w kancelarii rezerwacji Mszy św. na rok 2018, w godz. od 16:30 do 17:30.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a szczególnie dzieci i młodzieży. To trzeci dzień Triduum. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 dzieci szkół podstawowych, gimnazjalistów i młodzież ponadgimnazjalną.
 • W środę– Wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
 • W czwartekŚwięto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 • W sobotę – Wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 1. Dziękuję wczorajszym nowożeńcom za kwiaty do kościoła oraz osobom sprzątającym kościół. Zapraszam do sprzątania kościoła w piątek na godz. 20:00.

 

 1. W związku z kończącą się kadencją Parafialnych Rad Duszpasterskich w naszej archidiecezji Ks. Arcybiskup Wacław Depo zarządził wybory do nowych Parafialnych Rad Duszpasterskich. Sposób przeprowadzenia wyborów reguluje Statut PRD. Dlatego pragnę poinformować o możliwości zgłaszania kandydatów do PRD do soboty, 7 października 2017 roku. Wymogi wobec kandydatów i harmonogram przeprowadzenia wyborów do PRD są wydrukowane na kartkach znajdujących się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy osoby zainteresowane  zapoznanie się z ich treścią.

 

 1. 26 września odbędzie się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach przekazanie relikwii św. s. Faustyny dla naszej parafii. Uroczyste przekazanie będzie miało miejsce podczas Mszy św. o godz. 10:00. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości. Planujemy wyjazd autokarem o godz. 6:00. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w tym wydarzeniu proszone są o zgłoszenie się do najbliższej środy włącznie (20 września) w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. 4 października przypada w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Franciszka z Asyżu. Uroczystą Sumę Odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Bp dr Andrzej Przybylski. Więcej informacji na temat odpustu w przyszłą niedzielę.

 

 1. W tygodniku „Niedziela” warto przeczytać:
 • „Różaniec do granic” – rozmowa z organizatorami tej wielkiej modlitwy, która podjęta zostanie 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej, w przededniu 100. Rocznicy ostatniego Objawienia w Fatimie.
 • „Ku trzeźwości narodu” – Narodowy Kongres Trzeźwości w dniach 21 – 24 września.
 • „Emerytura krok po kroku” – przewodnik dla przechodzących na emeryturę.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał ś. p. Walerię Smoleńską z ul. Odrodzenia i ś. p. Helenę Szczybuk z ul. Św. Pawła. Jej pogrzeb jutro o godz. 14:00 w kaplicy na Cmentarzu Kule. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy „Wieczny odpoczynek…”
 2. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.