Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła – 14.10.2018 r.

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – z udziałem dzieci, 12:30, 17:00. Po niej nabożeństwo różańcowe. Taca na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele.

 

 1. W dniu dzisiejszym godz. 10:15 spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

 

 1. Również dzisiaj przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o modlitwie za nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników szkoły i oświaty. Świętującym Dzień Edukacji składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 1. Po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na Fundację DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, czyli na stypendia dla uzdolnionej, ubogiej polskiej młodzieży.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę w kościołach odbywa się liczenie wiernych w ramach corocznego ogólnopolskiego badania niedzielnych praktyk.

 

 1. „Słuszną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych…”. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych. Tam także można otrzymać kartki na wypominki.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się TYDZIEŃ MISYJNY. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji.

 

 1. Także w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy świętej konferencja diecezjalnych animatorów Domowego Kościoła. To jedna z propozycji formacji dla małżeństw dana nam przez Kościół. Jej założyciel – Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki, pragnął aby piękna i głęboka definicja małżeństwa zapisana w Katechizmie Kościoła Katolickiego była rzeczywistością w polskich domach.

 

 1. W poniedziałek o godz. 18:30 w kościele spotkanie z uczniami klas VII i zapisy na przygotowanie do bierzmowania. Obecność zainteresowanych obowiązkowa. Natomiast we wtorek także o 18:30 w kościele spotkanie z klasami VIII rozpoczynającymi drugi rok przygotowania do bierzmowania. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.

 

 1. W poniedziałek, 15 X 2018 roku w Sanktuarium Św. Józefa Robotnika w Częstochowie (Raków) spotkanie rodzin, dotkniętych dramatem utraty dziecka. Szczegóły na tablicy informacyjnej.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła.
 • We wtorek – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 • W środę – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika. Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.
 • W czwartek– Święto św. Łukasza, Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia. Wszystkich Pracowników Służby Zdrowia zapraszamy w tym dniu na modlitwę różańcową  w Ich intencji o godz. 18:30. To także dzień imienin naszego organisty, Pana Łukasza. Msza św. w jego intencji w przyszłą niedzielę o godz. 12:30. Drogiemu Solenizantowi życzymy wiele łask Bożych, opieki i wstawiennictwa św. Łukasza i Matki Bożej. Serdeczne życzenia kierujemy do wszystkich pracowników służby zdrowia. Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich zaprasza na uroczystą Eucharystię w Kościele Rektorackim Najświętszego Imienia Maryi (Al. NMP 56) w dniu 18 października o godz. 18:00. Szczegóły na tablicy informacyjnej.
 • W sobotę – Wspomnienie św. Jana Kantego, Prezbitera.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer tygodnika „Niedziela”.

 

 1. Z racji Dnia Papieskiego po Mszy św. możemy pod chórem nabyć WADOWICKIE KREMÓWKI PAPIESKIE. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Są przygotowane zestawy w opakowaniach:
 • 3 kremówki – 10 zł,
 • 2 kremówki – 7 zł,
 • 1 kremówka – 3,50 zł.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień 

Ogłoszenia parafialne z poprzedniego tygodnia