Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela adwentu – 09.12.2018 r.

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – z udziałem dzieci, 12:30, 17:00. Także dzisiaj godz. 10:15 spotkanie rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
 2. Taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele.
 3. Dziś Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

 

 1. W czasie adwentu roraty w dni powszednie o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci z lampionami roratnimi, ich rodziców oraz młodzież z klas VII, VIII i gimnazjalną do udziału w roratach w każdy wtorek i czwartek. Dzieci przynoszą ze sobą kartkę z napisanym dobrym uczynkiem, podpisaną imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Po Mszy św. będzie losowanie figurki Pana Jezusa. W ostatnim dniu rorat będą także nagrodzone najpiękniejsze lampiony. Dzieci oraz młodzież biorąca udział w roratach otrzymają pamiątki.

 

 1. W środę, 12 grudnia, jak co roku w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do adoracji poszczególne grupy modlitewne i mieszkańców poszczególnych ulic według podanego w Biuletynie porządku.

Do adoracji zapraszamy:

 

godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie adoracji
godz. 9 – 10 Żywy Różaniec – św. Franciszka
godz. 10 – 11 Żywy Różaniec – św. Anny
godz. 11 – 12 Żywy Różaniec – NMP Królowej Polski
godz. 12 – 13 Gminna, Zakopiańska, Spartakusa, Irysowa, Biała
godz. 13 – 14 Rybacka, Flisacka, Ks. Dzierżonia, Ikara
godz. 14 – 15 Kiepury, Beskidzka, Gruntowa, Jabłonowa
godz. 15 – 16 Chór Cantilena, Średnia, Kalinowa, Św. Rocha
godz. 16 – 17 Ministranci, lektorzy, KSM, Skwerowa, Modra, Krzemienna, Winicjusza
godz. 17.30 Msza św.
godz. 18.00 Msza św.
godz. 19 – 20 Kosów, Luba, Kolarska, Wiolinowa, Kredowa
godz. 20 – 21 Odrodzenia, Zatokowa, Św. Pawła, Pawia, Dawna, Spartańska i zakończenie adoracji

 

 

 

 

 

Ponadto w tym tygodniu przypada:

 • w czwartek – Wspomnienie Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy. To także dzień modlitw za ofiary stanu wojennego (1981 – 1983)
 • w piątek – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła

 

 1. W czwartek Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje poprowadzi o. Andrzej Łabuda, Redemptorysta. Program otrzymaliśmy w ubiegłą niedzielę w Biuletynie Parafialnym. Biuletyny są jeszcze do zabrania na stoliku przy wyjściu z kościoła. W sobotę dzień spowiedzi rekolekcyjnej: rano 8:30 – 11:30, popołudniu 17:00 – 19:00. Bardzo proszę, aby dzieci i młodzież przychodziły na nauki rekolekcyjne w czwartek i piątek na godz. 18:00 wraz z rodzicami,  w sobotę zaś o godz. 10:00 klasy VII, VIII, gimnazjaliści i szkoły średnie (nauka rekolekcyjna i spowiedź),  o godz. 11:00 – dzieci szkół podstawowych od kl. I do VI włącznie (spowiedź – klasy IV, V, VI i nauka rekolekcyjna), natomiast w niedzielę młodzież o godz. 9:00, dzieci o godz. 11:00. Bardzo proszę, aby podczas rekolekcji zgłaszać chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Pragniemy ich odwiedzić ze spowiedzią i Komunią św. w piątek, 21 grudnia, od godz. 9:30. W niedzielę, 16 grudnia, zakończenie rekolekcji. Podczas rekolekcji nie ma Mszy św. o godz. 17:30 (w czwartek, piątek i sobotę). Natomiast rano w piątek i sobotę Msze św. o godz. 9:00  i wieczorem o godz. 18:00. Również w czasie rekolekcji podamy termin spotkania przygotowującego do bierzmowania dla uczniów klas VII i VIII.

 

 1. Od jutra możemy przynosić do kościoła dary żywnościowe takie jak: mąka, kasza, makaron, ryż, cukier, konserwa, olej, masło, kawa, herbata, słodycze dla dzieci. Młodzież z KSM przygotuje z tych darów paczki i przekaże najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii. Niech to będzie świąteczny dar naszych serc dla Chrystusa w drugim człowieku.

 

 1. W zakrystii, a w tygodniu także w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na prace remontowe w kościele. Można nabyć również świece Caritas na stół wigilijny w cenie 6 zł mała świeca (dużych świec już nie ma). Dochód ze sprzedaży tych świec Caritas przeznaczy na pomoc dla dzieci z najbiedniejszych rodzin i domów dziecka.
 1. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w sobotę, 15 grudnia, na godz. 20:00. Dziękuję również Panom: Robertowi Pytlech, Zbigniewowi Baros, Krzysztofowi Kubat i Pawłowi Milejskiemu za umocowanie ławek w kaplicy bocznej.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia parafialne z poprzedniego tygodnia