Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019

 1. Msze św. o godz.: 7:30, 9:00, 11:00 – Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III, 12:30, i ostatnia Msza św. o godz. 17:00. Po niej nabożeństwo majowe.

 

 1. Nabożeństwo majowe w dni powszednie i w niedziele po Mszy św. wieczornej. W kaplicy św. Anny nabożeństwo w każdą sobotę o godz. 19:00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę na spłatę należności za wykonane prace w naszym kościele. Zebrano kwotę: 3561 zł.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W piątek – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 • W przyszłą niedzielę – Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę św. w intencji matek o godz. 12.30.

 

 1. W środę nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. W przyszłą niedzielę również Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas IV, o godz. 11:00. Dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 10:45. Próba dzieci klas IV we czwartek, 23 maja w kościele, o godz. 19:00. Spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 10:00. Tego dnia kancelaria parafialna nieczynna.

 

 1. Pragnę podziękować rodzicom dzieci klas III za udział w całorocznym przygotowaniu do I Komunii Św. poprzez uczestnictwo w konferencjach comiesięcznych oraz ich dzieci w katechezach przy parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, dekorację kwiatami w kościele i przed kościołem, a także za dar ołtarza, którym w tym roku jest puszka na komunikanty. W sposób szczególny pragnę podziękować ks. Kan. Stanisławowi Biegańskiemu za comiesięczne konferencje dla rodziców i p. Barbarze Rek za katechezy w szkole. Dziękuję również Księdzu Oficjałowi Michałowi Wieczorkowi za pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości, a także za posługę w konfesjonale podczas wczorajszej spowiedzi św. dzieci i ich rodzin. Dziękuję p. Organiście i Liturgicznej Scholi Parafialnej za przygotowanie śpiewów oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza.

 

 1. Przez cały tzw. Biały Tydzień dzieci gromadzą się codziennie w kościele uczestnicząc we Mszy św. o godz. 18:00.

 

 1. Zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek na godz. 20:00 tych, którzy sprzątają co tydzień.

 

 1. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie na tablicy informacyjnej.

 

 1. W dniach 24 – 26 maja 2019 roku odbędzie się 95. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę. Więcej informacji na plakacie na tablicy informacyjnej.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru tygodnika katolickiego „Niedziela”, a w nim m.in.:

 

 • „Profanacje w Polsce” – w tym czasie w Polsce dochodzi do aktów profanacji miejsc świętych i obrażania uczuć religijnych katolików;
 • „Siła słowa”  99 urodziny Jana Pawła II;
 • „Niesamowita św. Rita” – 22 maja, wspomnienie św. Rity, zakonnicy.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Piotra Łobos. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia parafialne z poprzedniego tygodnia