Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła – 18.11.2018 r.

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – z udziałem dzieci, 12:30, 17:00.

 

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na utrzymane naszego Seminarium Duchownego.

 

 1. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Nuncjaturę Apostolską w Warszawie.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę na zapłatę należności za wykonane prace w naszym kościele. Zebrano 3342 zł.

 

 1. W poniedziałek, 19 listopada, o godz. 19:00 w kościele spotkanie z uczniami klas VII i ich rodzicami w ramach rozpoczęcia przygotowania do sakramentu bierzmowania. Natomiast 20 listopada (wtorek) także o godz. 19:00 w sali na plebanii spotkanie z uczniami klas VIII rozpoczynające II rok przygotowania do bierzmowania.

 

 1. We wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. W zakrystii, a w tygodniu także w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na prace w naszym kościele.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • We wtorek– Wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego, Prezbitera.
 • W środę – Wspomnienie Ofiarowania NMP.
 • W czwartek – Wspomnienie Św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy. Msza św. w intencji Chóru Parafialnego „Cantilena”, Pani Dyrygent Marioli Jeziorowskiej, Pana Organisty Łukasza Grabałowskiego oraz Scholii Liturgicznej o godz. 18:00.
 • W sobotę – Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung – Lac, Prezbitera i Towarzyszy.

 

 1. W przyszłą niedzielę rocznica święceń biskupich Abpa Seniora Stanisława Nowaka. Pamiętajmy w tym dniu o nim w modlitwie.

 

 1. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w dniu 29 listopada od godz. 11.00 do godz. 14.00. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

 

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – pielgrzymka młodych do Bazyliki Archikatedralnej. To także patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W kościołach naszego miasta w dniach 18 – 25 listopada obchodzimy XX Jubileuszowe Święto Muzyki. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Szczegóły na plakacie na tablicy informacyjnej.

 

 1. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00. Dziękuję Panom: Robertowi Pytlech, Zbigniewowi Baros, Zdzisławowi Dorosińskiemu i Pawłowi Milejskiemu za mocowanie kolejnych ławek w naszym kościele.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień 

Ogłoszenia parafialne z poprzedniego tygodnia