Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2017 r.

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – z udziałem dzieci, 12:30,  17:00.

 

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na utrzymane naszego Seminarium Duchownego.

 

 1. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Nuncjaturę Apostolską w Warszawie.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę na spłatę należności za ostatnio wykonane prace w naszym kościele. Zebrano 4340 zł oraz za ofiary składane do puszek na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Zebrano i przekazano kwotę 987 zł.

 

 1. W środę nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. W zakrystii, a w tygodniu także w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na prace remontowe w kościele.

  

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek– Wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego, Prezbitera.
 • We wtorek – Wspomnienie Ofiarowania NMP.
 • W środę – Wspomnienie Św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy. Msza św. w intencji Chóru Parafialnego „Cantilena”, Pani Dyrygent Marioli Jeziorowskiej, Pana Organisty Łukasza Grabałowskiego oraz Scholii Liturgicznej o godz. 18:00.
 • W piątek – Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung – Lac, Prezbitera i Towarzyszy.

 

 1. W sobotę rocznica święceń biskupich Abpa Seniora Stanisława Nowaka. Pamiętajmy w tym dniu o nim w modlitwie.

 

 1. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w dniu 22 listopada od godz. 12:00 do godz. 15:00. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

 

 1. W tym tygodniu na przygotowanie do bierzmowania we wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30 w kościele zapraszamy klasy VII szkoły podstawowej wraz z rodzicami.
 2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – pielgrzymka młodych do Bazyliki Archikatedralnej. To także patronalne  święto Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

 1. W tygodniku katolickim „Niedziela” m.in.:
 • „Jak przyjąć znamię daru Ducha Świętego?” – o przygotowaniu młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 • „Miłujmy nie słowem, ale czynem” – właśnie dzisiaj 19 listopada, po raz pierwszy jest obchodzony ustanowiony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
 • „Kto szerzy różaniec nie zginie” – Nowenna Pompejańska.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Danielę Jezierską z ul. Kalinowej i Cecylię Mika z ul. Ikara. Jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 13:00 w naszym kościele. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: ”Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00. Dziękuję Panu Robertowi Pytlech za naprawę mikrofonów, nagłośnienia w dolnej kaplicy. Dziękuję nowożeńcom za kwiaty do kościoła.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.