Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 05.04.2020

 1. Msze św. z błogosławieństwem palm o godz. 7:30, 9:00, 11:00 (nie będzie konkursu palm), 12:30, 17:00. Przygotujmy palmy, nawet jeśli nie będziemy uczestniczyć we Mszy św. z błogosławieństwem palm. Te palmy możemy umieścić w oknach naszych domów, jako wyznanie wiary i znak powitania Chrystusa wstępującego do Jeruzalem.

 

 1. Do zakrystii przynosimy dzisiaj skarbonki Caritas z naszą jałmużną wielkopostną na rzecz ubogich i chorych (można je oddawać do czwartku).

 

 1. Także dzisiaj upływa czas składania darów żywnościowych dla ubogich. Te dary naszych serc przekażemy potrzebującym rodzinom naszej parafii. Za dotychczas składane dary – Bóg zapłać! Prosimy o zgłaszanie rodzin potrzebujących.

 

 1. W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę okazja do spowiedzi św. od godz. 8:00 do 8:30 i od godz. 16:30 do 17:15.

 

 1. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria parafialna nieczynna.

 

 1. W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia jesteśmy zobowiązani do zachowania szczególnych zasad postępowania, których celem jest nade wszystko bezpieczeństwo zarówno wiernych jak i duchownych:
 • W Mszach św. lub liturgii Sakramentów św. albo liturgii pogrzebowej uczestniczyć może maksymalnie 5 osób.

 

 • Wierni mogą skorzystać z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej, szczególnie osoby, które obawiają się zarażenia.

 

 • Codziennie o godz. 20:30 księża w naszym kościele odmawiają (bez udziału wiernych) Różaniec w intencji osób chorych, tych, którzy się nimi opiekują, służb medycznych i sanitarnych, a także o odwrócenie zagrożenia dla nas i całego świata. W tym czasie zachęcamy i prosimy, aby wierni odmawiali modlitwę różańcową w domach, we wspólnocie rodzinnej. Na zakończenie modlitwy kapłan udziela błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata, błagając Boga za lud sobie powierzony.

 

 • Bardzo prosimy i zachęcamy wiernych, by wzorem naszych przodków, w tych szczególnych dniach, umieścili w oknach domów wizerunek Matki Najświętszej. Ma on być świadectwem naszej wiary i modlitwy błagalnej za naszą Ojczyznę i wszystkie kraje objęte pandemią.

 

 • Tegoroczny Wielki Post jest dla nas wszystkich niezwykle trudnym i przejmującym doświadczeniem, dlatego zachęcamy do troski o siebie wzajemnie. Prosimy o zainteresowanie się sąsiadami, szczególnie chorymi, samotnymi, starszymi wiekiem, którym trzeba być może pomóc poprzez dostarczenie codziennych zakupów i leków, by nie musieli bez potrzeby opuszczać swoich domów i narażać się na sytuacje ryzykowne.

 

 • Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o godz. 18:00, a w Wielką Sobotę o godz. 20:00 (przypominamy, że może w nich uczestniczyć 5 osób). Nie będzie w tych dniach adoracji (zgodnie z zarządzeniem nie przygotowuje się ”Ciemnicy”). Także w Wielki Czwartek nie będzie wcześniej zaplanowanego wręczania dzieciom klas III Chlebka Miłości symbolizującego Eucharystię. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Odprawiajmy w domach Drogę Krzyżową, odmawiajmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00, odśpiewajmy Gorzkie Żale. Uczcijmy Chrystusa Ukrzyżowanego w znaku Krzyża, poprzez udekorowanie go i zapalmy przy nim świece.

 

 • W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów w kościele, dlatego skorzystajmy z zamieszczonego na początku Biuletynu „Błogosławieństwa stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego”. Modlitwę tego błogosławieństwa odmawia ojciec lub matka rodziny.

 

 • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna (bez procesji) o godz. 6:00 (nie będzie Mszy św. o godz. 7:30). Kolejne Msze św. bez zmian: o godz. 9:00, 11:00, 12:30 i 17:00. W tych Msza św. może uczestniczyć 5 osób, chyba że ukaże się w mediach nowe zarządzenie. W Drugi Dzień Świąt porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca z drugiego święta przeznaczona będzie na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

 1. Termin I Komunii Świętej dzieci klas III będzie uzależniony od ustania zagrożenia pandemii. Czekajmy cierpliwie na decyzje i rozporządzenia Ministra Zdrowia.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w Wielki Piątek na godz. 19:30.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na nadchodzący tydzień – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 05.04.2020