Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020

 1. Msze św. o godz.: 7:30, 9:00, 11:00, 12:30, i ostatnia Msza św. o godz. 17:00. Po niej nabożeństwo majowe. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na archidiecezjalne uczelnie katolickie.

 

 1. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za śpiew lub recytację Hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny, a tym samym przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej.

 

 1. Od jutra nabożeństwo czerwcowe – w dni powszednie i w niedziele po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. godz. 8:00, 17:00 i 18:00. To także Dzień Dziecka. Modlitwą obejmujemy wszystkie dzieci.
 • W środę – Wspomnienie Św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 • W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas nabożeństwa czerwcowego.
 • W piątek – Wspomnienie Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika. To także I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i starszych od godz. 16.30.
 • W przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Świętej. To także I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie czerwcowym.

 

 1. W tym tygodniu pierwsze spotkania z dziećmi klas III, które przystąpią do I Komunii Świętej odbędą się:
 • I grupa: z dnia 13 czerwca, będzie miała spotkanie we wtorek o godz. 19:00,
 • II grupa: z dnia 21 czerwca, w środę o godz. 19:00.
  Dzieci na spotkania przychodzą obowiązkowo razem z rodzicami.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek na godz. 19:00.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła możemy odebrać nowy numer Biuletynu Parafialnego.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli odwołuje się ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Zniesiony został limit osób mogących uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach. Pozostaje obowiązek zasłaniania nosa i ust. Przypomina się nadto, że kreślenie krzyża na głowie dzieci przychodzących z rodzicami do Komunii Św. jest kategorycznie zabronione. W dalszym ciągu podtrzymywać należy wystawienie w oknach domów wizerunków Matki Bożej.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Anielę Pałka z ul. Odrodzenia ś.p. Ryszarda Grzywnowicza z ul. Rybackiej. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 31.05.2020