Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Przenajświętszej Trójcy – 07.06.2020

 1. Msze św. o godz.: 7:30, 9:00, 11:00, 12:30, i ostatnia Msza św. o godz. 17:00. Po niej nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie i w niedziele po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
 • W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Porządek Mszy świętych jak w niedziele: 7:30, 9:00, 11:00, 12:30 i 17:00. Nie będzie procesji do czterech ołtarzy. Z tego względu zachęcamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, jak to miało miejsce przed pandemią, w każdy piątek, począwszy od tego tygodnia po wieczornej Mszy św. W tym tygodniu po nabożeństwie czerwcowym od godz. 19:00 do godz. 20:00. Będzie to okazja do oddania czci Jezusowi Eucharystycznemu, zwłaszcza, że obecne warunki nie pozwalają na uczynienie tego podczas procesji Bożego Ciała. Zachęcamy do licznego udziału w adoracji.
 • W piątek – Wspomnienie Błogosławionych Męczenników Ludwika Rocha Gietyngiera i Maksymiliana Binkiewicza, Prezbiterów.
 • W sobotę – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Prezbitera i Doktora Kościoła. To także dzień imienin bpa Antoniego Długosza. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Solenizanta.

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na zapłatę należności za wykonane prace w naszym kościele.

 

 1. W tym tygodniu będziemy w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać I Komunię Świętą klas III grupy I. Dlatego zapraszamy grupę I klas III na spotkanie w kościele w poniedziałek o godz. 19:00. Zaś grupę II klas III we wtorek także na godz. 19:00. Grupa I w najbliższy piątek o godz. 16:30 w kościele przystąpi po raz pierwszy do spowiedzi świętej. Do spowiedzi zapraszamy także rodziców dzieci, rodzeństwo, krewnych i chrzestnych. Natomiast Uroczysta I Komunia Święta tej grupy dzieci w sobotę, 13 czerwca, o godz. 11:00. Dzieci, rodzice, chrzestni i goście gromadzą się przed kościołem o godz. 10:45.

Kancelaria w sobotę nieczynna.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek na godz. 20:00 rodziców dzieci klas III grupy I, które przystąpią w sobotę do Komunii Świętej.

 

 1. Dziękujemy p. Henrykowi Pacak za piękne odnowienie pochwytów drzwi wejściowych kościoła.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Jerzego Piekarz z ul. Gminnej. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 07.06.2020