Ogłoszenia duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020

 1. Msze św. o godz.: 7:30, 9:00, 11:00, 12:30, ostatnia Msza św. o godz. 17:00, a po niej nabożeństwo czerwcowe.

 

 1. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele.

 

 1. Pragnę podziękować rodzicom dzieci klas III z gr. I za sprzątanie kościoła i uporządkowanie zieleni wokół kościoła, a także za dar ołtarza, którym w tym roku od tej grupy dzieci i rodziców są dwa fioletowe ornaty. W sposób szczególny dziękuję ks. Kan. Stanisławowi Biegańskiemu za konferencje dla rodziców oraz spowiedź dzieci i rodziców i s. Beacie Gradzik za katechezy w szkole, a ostatnio także poprzez nauczanie zdalne. Dziękuję również Oficjałowi Sądu Metropolitalnego w Częstochowie ks. Kan. Dr. Michałowi Wieczorkowi za sprawowanie Najświętszej Ofiary podczas tej uroczystości. Dziękuję Panu Organiście za przygotowanie śpiewów oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza.

 

 1. Przez cały tzw. Biały Tydzień dzieci gromadzą się codziennie w kościele uczestnicząc we Mszy św. o godz. 18:00.

 

 1. Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich uczestników adoracji Najświętszego Sakramentu w miniony piątek.

 

 1. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie dzieci klas III gr. II. Uroczysta I Komunia Święta tej grupy w niedzielę 21 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11:00. Dzieci i rodzice gromadzą się przed kościołem o godz. 10:45. Spowiedź tych dzieci, ich rodziców, rodzin i chrzestnych w sobotę o godz. 9:30. Z tej racji kancelaria rano nieczynna. Rodziców zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek na godz. 20:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W środę – Wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.
 • W czwartek – Zakończenie OKTAWY BOŻEGO CIAŁA. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00, a po niej poświęcenie wianków z kwiatów i ziół, następnie błogosławieństwo małych dzieci. Kancelaria w tym dniu nieczynna. Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.
 • W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Można uzyskać odpust zupełny za odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusa. Ze względu na Uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.
 • W sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Irenę Dzierzkowską z ul. Św. Rocha. Polecajmy jej duszę słowami modlitwy: ”Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy i wakacyjnego odpoczynku – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 14.06.2020