Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020 r.

 1. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i o 17.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Zebrano kwotę: 3432 zł.

 

 1. Za tydzień Msza św. odpustowa w kaplicy św. Anny o godz. 11:00. W związku z tym 26 lipca (niedziela) w kościele będą Msze św. o godz. 7:30, 9:00 i 17:00. Proszę o przygotowanie kaplicy i jej otoczenia, a także dekorację flagami. Mszę św. odpustową odprawi i słowo Boże wygłosi były wikariusz naszej parafii ks. dr Paweł Kostrzewski.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W środę – Święto Św. Marii Magdaleny.
 • We czwartek – Święto Św. Brygidy Szwedzkiej, Zakonnicy, Patronki Europy.
 • W piątek – Wspomnienie Św. Kingi, Dziewicy.
 • W sobotę – Święto Św. Jakuba Apostoła. To także wspomnienie Św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Z tej racji w naszej świątyni o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji kierujących pojazdami mechanicznymi, a po niej poświęcenie pojazdów. W tym dniu rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa, podejmujący inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa na drodze. MIVA Polska zachęca do udziału w Akcji Święty Krzysztof:  podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku, dlatego taca zbierana podczas tej Mszy św. będzie przeznaczona na środki transportu dla polskich misjonarzy. Więcej szczegółów na plakacie na tablicy informacyjnej przed kościołem.

 

 1. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz.: 16:30 – 17:30, a w soboty w godz. 9:00 – 10:00. W niedziele i święta kancelaria nieczynna.

Uwaga: w poniedziałek, 20 lipca, kancelaria nieczynna.

 

 1. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. w czwartek o godz. 8:00.

 

 1. Okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie podczas Mszy św. o godz. 8:00 i popołudniu w godz. 17:30 – 18:00.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Mariana Cudaka z ul. Odrodzenia. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „ Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy i wakacyjnego odpoczynku –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 19.07.2020 r.