Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła – 09.08.2020 r.

 1. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00, ostatnia Msza św. o godz. 17.00.

 

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele.

 

 1. W czwartek, jak co roku, w naszej parafii przyjmujemy pielgrzymów z Radomia.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Święto Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.
 • We wtorek – Wspomnienie Św. Klary, Dziewicy.
 • W piątek – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera i Męczennika. To także Dzień Modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach. Również w piątek, 14 sierpnia, w związku z przypadającą 100. Rocznicą Cudu nad Wisłą we wszystkich parafiach naszej archidiecezji na polecenie Ks. Abpa Wacława Depo podjęta będzie adoracja Najświętszego Sakramentu podczas, której należy modlić się w intencji Ojczyzny dziękując Bogu za dar wolności i zwycięstwa. W naszej parafii taką adoracja i modlitwy podejmiemy jak w każdy piątek od godz. 18:30 do godz. 20:00.
 • W sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę: 7:30, 9:00, 11:00 i 17:00. Podczas Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

 

 1. W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. słowo Boże wygłosi ks. Prał. Stanisław Gębka – Misjonarz Miłosierdzia, a po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę na dzieło misji katolickich prowadzonych w Kazachstanie.
 2. Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zwraca się z gorącym apelem, aby niedziela – 16 sierpnia – stała się dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Prosi, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce po wszystkich Mszach św. przeprowadzić zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych mieszkańców Bejrutu. Ponieważ w naszej parafii w dniu 16 sierpnia po Mszach św. prowadzona będzie zbiórka na misje w Kazachstanie, dlatego ofiary dla Bejrutu będziemy składać w następną niedzielę, tj. 23 sierpnia.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20.00.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Bezpośrednie przygotowanie do I Komunii Świętej ostatniej grupy dzieci klas III we wtorek i czwartek w kościele o godz. 19:00.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Tadeusza Skupień z ul. Ikara. Jego pogrzeb w poniedziałek, Msza św. pogrzebowa w naszym kościele o godz. 14:00. Oraz ś.p. Andrzeja Motyl z ul. Odrodzenia. Jego pogrzeb w środę rozpocznie się Mszą św. o godz. 13:00 w kościele na Cmentarzu Św. Rocha. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy i wakacyjnego odpoczynku –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 09.08.2020 r.