Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedziela Zwykła – 16.08.2020 r.

 1. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00, ostatnia Msza św. o godz. 17.00.

 

 1. Dziękujemy na ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Zebrano kwotę: 3178 zł.

 

 1. W poniedziałek, 17 sierpnia, o godz. 17:00 zbiórka przy kościele i wymarsz naszej parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę. O godz. 18:30 wraz z innymi parafiami częstochowskimi będziemy uczestniczyć we Mszy św. sprawowanej na Szczycie i modlitwach Nowenny do Matki Bożej przed Jej uroczystością. Od poniedziałku codziennie po wieczornej Mszy św. Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

 

 1. Również w poniedziałek – 17 sierpnia, przypada 62 rocznica Święceń Kapłańskich Ks. Kan. Stanisława Biegańskiego. Msza św. w intencji Ks. Kanonika dzisiaj o godz. 11:00 i 17:00, a także w poniedziałek o godz. 18:00 od Parafian z Radomska. Ks. Kanonikowi życzymy błogosławieństwa Bożego w duszpasterskim posługiwaniu, opieki i wstawiennictwa Matki Bożej oraz świętych patronów, a także dobrego zdrowia i ludzkiej życzliwości.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Jacka, Prezbitera.
 • W czwartek – Wspomnienie św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła.
 • W piątek – Wspomnienie św. Piusa X, Papieża.
 • W sobotę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 23 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 11:00 Uroczysta I Komunia Święta ostatniej grupy dzieci klas III. Dzieci tej grupy zapraszamy na spotkanie we wtorek i czwartek o godz. 18:30, a w sobotę na godz. 9:30 do spowiedzi św. Do spowiedzi zapraszamy także rodziców dzieci, rodzeństwo, krewnych i chrzestnych. Kancelaria w sobotę nieczynna.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20.00 rodziców dzieci, które przystąpią w niedzielę do I Komunii św.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Dziękujemy ks. Prał. Stanisławowi Gębka, Misjonarzowi Miłosierdzia za wygłoszone słowo Boże oraz przybliżenie nam pracy polskich misjonarzy prowadzących dzieło misyjne w Kazachstanie. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła będziemy mieli okazję wesprzeć materialnie to dzieło.

 

 1. Przypominamy, że zgodnie z apelem ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek dla poszkodowanych mieszkańców Bejrutu.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy i wakacyjnego odpoczynku –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 16.08.2020 r.