Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedziela Zwykła – 23.08.2020 r.

 1. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00 – Uroczysta I Komunia Święta ostatniej grupy dzieci klas III, ostatnia Msza św. o godz. 17.00.

 

 1. Dzisiaj po Mszach św., zgodnie z apelem ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym mieszkańcom Bejrutu. Ks. Prał. Stanisław Gębka dziękuje za ofiary składane do puszek w ubiegłą niedzielę na działa misyjne w Kazachstanie. Zebrano na ten cel: 3700 zł.

 

 1. W czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Święto Św. Bartłomieja Apostoła.
 • W środę – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Suma odpustowa na Jasnej Górze o godz. 11:00. Prosimy o dekorację naszych domów flagami i obrazami religijnymi.
 • W czwartek – Wspomnienie św. Moniki
 • W piątek – Wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła
 • W sobotę – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

 1. Dziękujemy rodzicom dzieci klas III, które dzisiaj przystąpiły do I Komunii Świętej, za sprzątanie kościoła i uporządkowanie terenu wokół kościoła, a także za dar ołtarza, którym jest haftowany czerwony ornat. Dziękuję ks. Kan. Stanisławowi Biegańskiemu za konferencje dla rodziców oraz spowiedź dzieci i rodziców, a s. Beacie Gradzik za katechezy w szkole, a ostatnio także poprzez nauczanie zdalne. Dziękuję również Oficjałowi Sądu Metropolitalnego w Częstochowie ks. Kan. Dr. Michałowi Wieczorkowi za sprawowanie Najświętszej Ofiary podczas tej uroczystości, a Panu Organiście Łukaszowi Grabałowskiemu za przygotowanie śpiewów oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza.

 

 1. Przez cały tak zwany Biały Tydzień dzieci gromadzą się codziennie w kościele uczestnicząc we Mszy św. o godz. 18:00. Będą także otrzymywać kolejne pamiątki z racji I Komunii Świętej.

 

 1. W piątek po zakończeniu adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy do sprzątania kościoła o godz. 20.00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 23.08.2020 r.