Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020 r.

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – z udziałem dzieci, 12:30 i 17:00. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania.

 

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę na potrzeby i utrzymanie seminarium duchownego naszej archidiecezji. Zebrano kwotę 1826 zł.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w parafii Świętego Krzyża na Rynku Wieluńskim. Suma odpustowa o godz. 18:00.
 • We wtorek – Wspomnienie NMP Bolesnej.
 • W czwartek – DZIEŃ GOLGOTY WSCHODU – poświęcony pamięci martyrologii Polaków zamieszkujących wschodnie tereny Rzeczypospolitej, a także 81 rocznica agresji rosyjskiej na Polskę (1939 r.) oraz ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA – pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za poległych i pomordowanych na Wschodzie.
 • W piątek – Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a szczególnie dzieci i młodzieży. Już w środę rozpoczniemy Triduum ku jego czci Mszą św. o godz. 18:00. Zapraszamy w tym dniu dzieci z klas I – VI z rodzicami, we czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 klasy VII i VIII oraz w piątek  na godz. 18:00 młodzież klas I szkół średnich przygotowującą się do bierzmowania oraz klasy II i III szkół średnich. W tych dniach podczas Mszy św. dzieci klas IV – VIII oraz młodzież klas I – III szkół średnich korzysta ze spowiedzi świętej z okazji Święta Św. Stanisława Kostki i rozpoczętego nowego roku szkolnego. Najbliższy piątek to także dzień imienin Ks. Abpa Seniora Stanisława Nowaka. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

 

 1. 4 października przypada w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Franciszka z Asyżu. Uroczystą Sumę Odpustową o godz. 11:00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Arcybiskup Dr Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. W czasie tej Mszy św. udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży i wręczy poświęcony różaniec dzieciom z klas III przygotowującym się do I Komunii Świętej, a także dokona konsekracji nowego ołtarza. Więcej informacji na temat odpustu w przyszłą niedzielę.

 

 1. Dziękuję delegacji naszej parafii, która nas reprezentowała podczas pogrzebu ś.p. ks. Kan. Stanisława Kosowskiego w Działoszynie. Msza św. od naszej parafii odprawiona będzie w naszym kościele 4 października o godz. 12:30 oraz od dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej w roku 1977 25 października o godz. 12:30.

 

 1. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 13.09.2020 r.