Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła – 20.09.2020 r.

DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – z udziałem dzieci, 12:30 i 17:00. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na archidiecezjalne uczelnie katolickie. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Zebrano kwotę: 3784 zł.

 

 1. We wtorek o godz. 19:00 w kościele spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (klasy I szkół średnich).

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 • W środę – Wspomnienie św. o. Pio, Prezbitera.

 

 1. 4 października w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustowa połączona z sakramentem bierzmowania klas I szkół średnich. O godz. 11:00 uroczysta suma odpustowa, której przewodniczyć będzie, wygłosi Słowo Boże i udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży Arcybiskup dr Wacław Depo. Pod koniec tej uroczystości dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają od Księdza Arcybiskupa poświęcony różaniec. W związku z tym w przyszłą niedzielę dzieci klas III i ich rodzice uczestniczą we Mszy św. o godz. 11:00, a po niej przećwiczymy sposób w jaki dzieci i rodzice będą podchodzić do Księdza Arcybiskupa po różaniec i błogosławieństwo. Podczas uroczystości odpustowej Ksiądz Arcybiskup dokona także poświęcenia nowego ołtarza. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości wiernych, a przede wszystkim: Chór Parafialny, przedstawicieli Ruchów Duszpasterskich naszej parafii, Liturgiczną Służbę Ołtarza.

 

 1. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła. Dziękujemy osobom sprzątającym kościół. Zapraszam do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Od środy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania można rezerwować msze św. i śluby na rok 2021. Jednocześnie informujemy, że od nowego roku w niedziele i święta będą msze św. o godz.: 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00. W dni powszednie msze św. bez zmiany, a więc: 8:00, 17:30 i 18:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Stefanię Markowską. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 20.09.2020 r.