Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2020 r.

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – z udziałem dzieci, a po niej próba z rodzicami i dziećmi klas III uczestnictwa w obrzędzie wręczania przez Ks. Arcybiskupa różańców dzieciom, 12:30 i 17:00.

 

 1. Od czwartku nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a do przewodnictwa w tej modlitwie zapraszamy: poniedziałek – KSM, wtorek – młodzież przygotowująca się do bierzmowania – klasy VII i VIII środa – Duszpasterze, czwartek – dzieci szkół podstawowych klasy I – VI, piątek – Ministranci i Lektorzy, sobota – Chór parafialny „Cantilena”, w niedziele po Mszy św. o godz. 17:00 przewodniczy Żywy Różaniec.

 

 1. Bezpośrednie przygotowanie młodzieży klas I szkół średnich do przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym tygodniu: we wtorek o godz. 19:00 w kościele. W piątek spowiedź bierzmowanych, świadków bierzmowania, rodziców i krewnych młodzieży bierzmowanej o godz. 16:30.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Wacława, Męczennika. To dzień imienin Ks. Abpa Wacława Depo. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.
 • We wtorek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabryela.
 • W środę – Wspomnienie Św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła.
 • W czwartek – Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła. To także I czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św. o godz. 18:00.
 • W piątek – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.  To także I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy z Komunią Świętą od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie chorych. Okazja do spowiedzi od godz. 16:30 do godz. 17:15. Po Mszy św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt wynagrodzenia.
 • W sobotę – I sobota miesiąca. Modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 • W przyszłą niedzielę– W naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Franciszka z Asyżu połączona z sakramentem bierzmowania, konsekracją nowego ołtarza oraz wręczeniem poświęconych różańców dzieciom klas III przygotowującym się do I Komunii Św. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – suma odpustowa, 12:30 i 17:00. Przewodniczyć jej będzie, Słowo Boże wygłosi, ks. Arcybiskup Metropolita Częstochowski dr Wacław Depo. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości wszystkich wiernych, a przede wszystkim: Chór Parafialny, przedstawicieli Ruchów Duszpasterskich naszej parafii, Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz miłych gości. Nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 17:00.
 • Na godz. 10:30 przychodzą do kościoła kandydaci do bierzmowania , ich świadkowie i rodzina oraz dzieci klas III z rodzicami.

 

 1. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Kartki na wypominki będą dostępne od przyszłej niedzieli. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania rezerwować Msze św. oraz śluby na przyszły rok.

 

 1. We wtorek i czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.
Ogłoszenia duszpasterskie – 27.09.2020 r.