Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela adwentu – 29.11.2020 r.

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00, 12:30, 17:00.

 

 1. W czasie adwentu roraty w dni powszednie o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci z lampionami roratnimi, ich rodziców oraz młodzież z klas VII i VIII do udziału w roratach w każdy wtorek i czwartek. Dzieci przynoszą ze sobą kartkę z napisanym dobrym uczynkiem, podpisaną imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Po Mszy św. będzie losowanie figurki Pana Jezusa. W ostatnim dniu rorat będą także nagrodzone najpiękniejsze lampiony. Dzieci oraz młodzież biorąca udział w roratach otrzymają pamiątki.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • w poniedziałek – Święto Św. Andrzeja, Apostoła. To dzień imienin Ks. Bpa Andrzeja Przybylskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 • w czwartek – Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera, to  także I czwartek miesiąca – Msza św. z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18:00.
 • w piątek – Wspomnienie Św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Górników. To także I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy z Komunią Św. od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi od godz. 16:30.
 • w sobotę – I sobota miesiąca – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 18:00.
 • w przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16:00.

 

 1. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na seminarium duchowne naszej archidiecezji.

 

 1. Za dwa tygodnie w naszej parafii rekolekcje adwentowe i porządek adoracji podczas Doby Eucharystycznej. Szczegółowy program znajduje się w Biuletynie Parafialnym, który dziś otrzymamy przy wyjściu z kościoła.

 

 1. W zakrystii, a w tygodniu także w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na zapłatę za prace remontowe w kościele. Można nabyć również świece Caritas na stół wigilijny w cenie: duża 15 zł, mała 7 zł. Dochód ze sprzedaży tych świec Caritas przeznaczy na pomoc dla dzieci z najbiedniejszych rodzin i domów dziecka.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Dary dla potrzebujących składamy w koszach ustawionych pod chórem. Możemy także dla bezdomnych składać odzież zimową. Te dary odzieży Caritas będzie rozdzielał potrzebującym.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Ryszarda Nowaka z ul. Gminnej. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 29.11.2020 r.