Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela adwentu – 06.12.2020 r.

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00, 12:30, o godz. 16:00 nabożeństwo adoracyjne ze zmianą tajemnic różańcowych i ostatnia Msza św. o godz. 17:00.

 

 1. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele.

 

 1. Dziś Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

 

 1. W czasie adwentu roraty w dni powszednie o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci z lampionami roratnimi, ich rodziców oraz młodzież z klas VII, VIII do udziału w roratach w każdy wtorek i czwartek. Dzieci przynoszą ze sobą kartkę z napisanym dobrym uczynkiem, podpisaną imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Po Mszy św. będzie losowanie figurki Pana Jezusa. W ostatnim dniu rorat będą także nagrodzone najpiękniejsze lampiony. Dzieci oraz młodzież biorąca udział w roratach otrzymają pamiątki.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.
 • we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8:00, 17:00 i 18:00.

 

 1. W czwartek Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje poprowadzi ojciec redemptorysta. Program otrzymaliśmy w ubiegłą niedzielę w Biuletynie Parafialnym. Biuletyny są jeszcze do zabrania na stoliku przy wyjściu z kościoła. Program rekolekcji jest także wywieszony na tablicy informacyjnej. W sobotę dzień spowiedzi rekolekcyjnej: rano 8:30 – 10:30, popołudniu 17:00 – 19:00. Bardzo proszę, aby dzieci i młodzież przychodziły na nauki rekolekcyjne w czwartek i piątek na godz. 18:00 wraz z rodzicami,  w sobotę zaś o godz. 10:00 klasy VII, VIII – przygotowujące się do bierzmowania i szkoły średnie (nauka rekolekcyjna i spowiedź),  o godz. 11:00 – dzieci szkół podstawowych od kl. I do VI włącznie (spowiedź – klasy IV, V, VI i nauka rekolekcyjna), natomiast w niedzielę klasy VII i VIII oraz młodzież o godz. 9:00, dzieci klas I – VI włącznie o godz. 11:00. Bardzo proszę, aby podczas rekolekcji zgłaszać chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Pragniemy ich odwiedzić ze spowiedzią i Komunią św. w piątek, 19 grudnia, od godz. 9:30. W niedzielę, 13 grudnia, zakończenie rekolekcji. Podczas rekolekcji nie ma Mszy św. o godz. 17:30 (w czwartek, piątek i sobotę). Natomiast rano w piątek i sobotę Msze św. o godz. 9:00  i wieczorem o godz. 18:00.

 

 1. W sobotę, 12 grudnia, jak co roku w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do adoracji poszczególne grupy modlitewne i mieszkańców poszczególnych ulic według podanego w biuletynie porządku.

 

Do adoracji zapraszamy:

godz. 12 – 13 Żywy Różaniec – Róża Św. Franciszka oraz mieszkańcy ulic: Gminna, Zakopiańska, Spartańska, Irysowa, Biała, Rybacka, Flisacka, Ks. Dzierżonia
godz. 13 – 14 Żywy Różaniec – Róża Św. Anny oraz mieszkańcy ulic: Ikara, Kiepury, Beskidzka, Gruntowa, Jabłonowa, Średnia, Kalinowa
godz. 14 – 15 Żywy Różaniec – Róża NMP Królowej Polski oraz mieszkańcy ulic: Skwerowa, Modra, Krzemienna, Kredowa, Luba
godz. 15 – 16 mieszkańcy ulic: Kolarska, Wiolinowa, Św. Rocha
godz. 16 – 17 mieszkańcy ulic: Odrodzenia, Zatokowa, Dawna
godz. 17 – 18 Chór Cantilena, mieszkańcy ulic: Św. Pawła, Pawia, Spartakusa, Winicjusza, Kosów
godz. 18.00 zakończenie adoracji i Msza św.

 

 1. Możemy przynosić do kościoła dary żywnościowe takie jak: mąka, kasza, makaron, ryż, cukier, konserwa, olej, masło, kawa, herbata, słodycze dla dzieci. Przygotujemy z tych darów paczki i przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii. Niech to będzie świąteczny dar naszych serc dla Chrystusa w drugim człowieku.

 

 1. Dzisiaj ostatni dzień zbiórki odzieży dla Caritas z przeznaczeniem dla bezdomnych.

 

 

 1. W zakrystii, a w tygodniu także w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na prace remontowe w kościele. Można nabyć również świece Caritas na stół wigilijny w cenie 7 zł mała świeca, duża 15 zł. Dochód ze sprzedaży tych świec Caritas przeznaczy na pomoc dla dzieci z najbiedniejszych rodzin i domów dziecka.

 

 1. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w sobotę na godz. 19.00. W piątek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w sobotę według podanego programu.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 06.12.2020 r.