Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela adwentu – 13.12.2020 r.

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00 – z udziałem młodzieży szkół średnich oraz klasy VII i VIII szkoły podstawowej, 11:00 – z udziałem dzieci klas I – VI, 12:30, 17:00 – Msza św. kończąca nasze rekolekcje adwentowe. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitw za Ofiary stanu wojennego w latach 1981 – 1983.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele. Dziękujemy również za ofiary składane w ubiegłą niedzielę do puszek na Kościół na Wschodzie, złożono i przekazano kwotę 473 zł.

 

 1. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w dobie eucharystycznej i rekolekcjach adwentowych oraz Ojcu Grzegorzowi Kozioł za wygłoszone nauki rekolekcyjne, a także za złożone ofiary na zakon redemptorystów i prowadzone przez niego dzieła. Słowa wdzięczności kieruję pod adresem spowiedników: ks. Kan. Stanisława Biegańskiego, ks. Kan. Zdzisława Gilskiego, ks. Kan. Dra Michała Wieczorka oraz p. Organisty Łukasza Grabałowskiego.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy do pielęgnowania chrześcijańskich zwyczajów w rodzinie.

 

 1. Już dzisiaj zapraszamy małżeństwa sakramentalne na uroczystą Mszę św. w ich intencji w Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, 27 grudnia o godz. 12:30. Podczas tej Mszy św. pary małżeńskie odnowią przysięgę małżeńską. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy także ich rodziny.

 

 1. W sobotę, 19 grudnia, od godz. 9:30 odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią św. (z wyjątkiem tych, których odwiedzamy w I piątki). Prosimy o zgłaszanie tych osób.

 

 1. W czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. Roraty codziennie o godz. 18:00. Dzieci i młodzież zapraszamy na roraty we wtorek i czwartek.

 

 1. Dzisiaj ostatni dzień kiedy możemy przynosić do kościoła dary żywnościowe dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za dar serca dla Chrystusa w drugim człowieku.

 

 1. W zakrystii, a w tygodniu także w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Są jeszcze małe świece Caritas w cenie 7 zł.

 

 • Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W minionym tygodniu został zainstalowany nowy dzwon na wieży kościoła. Raz jeszcze dziękujemy fundatorom dzwonu pp. Alfredzie i Januszowi Dądela oraz p. Ryszardowi i Mariuszowi Kubat za bezinteresowne zainstalowanie tego dzwonu.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 13.12.2020 r.