Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Zwykła – 17.01.2021

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00, ostatnia Msza św. o godz. 17:00. Taca na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej archidiecezji. Dzisiaj obchodzimy XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę przeznaczone na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele. Zebrano na ten cel kwotę: 2476 zł.

 

 1. W tym tygodniu:
 • We wtorek – Wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa.
 • W czwartek – Wspomnienie Św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy.

 

 1. W czwartek – Dzień Babci, a w piątek – Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia: błogosławieństwa Bożego, zdrowia oraz miłości i wdzięczności na każdy dzień od swoich wnuków.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek, na godz. 20:00. Dziękuję za odśnieżanie placu kościelnego Panu Aleksemu Sitek i jego wnukowi Stasiowi oraz Panom Tadeuszowi i Dawidowi Kobyłkiewicz. Dziękuję również osobom, które uczestniczyły we Mszy św. o szczęśliwy przebieg operacji i powrót do pełni sił dla ks. Kan. Stanisława.

 

 1. Ponieważ rządowe obostrzenia zostały przedłużone do 31 stycznia, dlatego wizyta duszpasterska – kolęda, w tym roku będzie miała inny charakter, nie będziemy odwiedzać mieszkańców w domach. W dwie kolejne niedziele – 24 i 31 stycznia – o każdej godzinie będą odprawiane dwie Msze św. – jeden kapłan będzie odprawiał Msze św. według wcześniej zamówionej intencji na dany dzień, a drugi kapłan będzie modlił się i odprawiał Mszę św. w intencji rodzin z poszczególnych wyznaczonych na tą godzinę ulic. Jednocześnie informujemy, że jeśli jakaś rodzin w danym dniu i o wyznaczonej godzinie nie może być obecna to dla tych rodzin będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o błogosławieństwo Boże w dniu 2 lutego, tj. w Święto Ofiarowania Pańskiego, o godz. 18:00. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Św. Józefa, który jest patronem obecnego roku liturgicznego, następnie specjalna modlitwa w intencji rodzin tak, jak w czasie kolędy i na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą małej buteleczki (naczynia) ze zwykłą wodą. Podczas nabożeństwa będzie poświęcenie tej wody i w domu modlitwę poprowadzi głowa rodziny (przy wyjściu z kościoła otrzymamy tekst tego obrzędu), następnie poświęci mieszkanie i poda do ucałowania krzyż, który w domu umieszczamy jak w czasie kolędy obok zapalonych świec. Do obrzędu będzie dołączony obrazek z aktem oddania się rodziny w opiekę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

W niedzielę 24 stycznia zapraszamy mieszkańców ulic:

Godz. 8:00 – Ikara (numery nieparzyste od 1 do 233b), Spartańska

Godz. 10:00 – Ikara (numery parzyste od 2 do 214)

Godz. 12:00 – Gminna (cała), Wiolinowa

Godz. 17:00 – Luba, Kolarska, Skwerowa, Modra, Krzemienna, Beskidzka

 

W niedzielę 31 stycznia zapraszamy mieszkańców ulic:

Godz. 8:00 – Kiepury, Rybacka, Tęczowa, Gruntowa, Kalinowa, Jabłonowa, Podgórna, Żurawia

Godz. 10:00 – Św. Pawła, Spartakusa, Biała, Kredowa, Ks. Dzierżonia, Ligii, Kosów, Winicjusza

Godz. 12:00 – Odrodzenia, Dawna, Zatokowa, Zakopiańska

Godz. 17:00 – Pawia, Flisacka, Średnia, Irysowa, Św. Rocha

 

 1. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.30 – 17.00, w sobotę w godz. 9:00 – 10:00.

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 17.01.2021