Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 17:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • We wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy św.: o godz. 8:00, 10:00, 17:00 i 18:00. Prosimy o nałożenie na świece osłonki, by nie polać woskiem ławek czy posadzki. W tym dniu przypada Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na zakony kontemplacyjne w naszej archidiecezji (s. Barnardynki w Wieluniu, s. Dominikanki w Świętej Annie, s. Karmelitanki w Częstochowie). Siostry w tych zakonach utrzymują się przede wszystkim z szycia szat liturgicznych, a także znaczącym wsparciem dla funkcjonowania życia zakonnego są te składane ofiary. Ponad to w tym dniu rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo. W modlitwach polecajmy Bogu jego osobę i służbę Kościołowi.
 • W środę – Wspomnienie Św. Błażeja, Biskupa i Męczennika.
 • W I czwartek – modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 • W piątek – Wspomnienie Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. To także I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy z Komunią św. od godz. 8:00 – prosimy o zgłaszanie chorych. Okazja do spowiedzi św. dla odprawiających I piątki od godz. 16:30. Kancelaria w tym dniu nieczynna.
 • W sobotę – Wspomnienie Św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Po Mszy św. o godz. 18:00 akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16:00.

 

 1. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 8:00 w poniedziałek, czwartek i piątek.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek, na godz. 20:00.

 

 1. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Przy wyjściu z kościoła możemy otrzymać nowy numer Biuletynu Parafialnego.

 

 1. Dziękujemy tym, którzy uczestniczyli w minioną niedzielę w mszach św. podczas, których modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla rodzin z wyznaczonych ulic naszej parafii. Dla tych, którzy nie mieli możliwości uczestnictwa w takiej Mszy św. w ubiegłą niedzielę, a także dzisiaj, będzie odprawiona Msza św. w dniu 2 lutego (wtorek) o godz. 18:00.

 

 1. Przypominamy, że Dzień Solidarności z Chorwacją dotkniętą trzęsieniem ziemi, w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 7 lutego. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek.

 

 1. Za chwilę modlitwy o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców ulic zaproszonych na obecną Mszę św.

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 31.01.2021