Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00, ostatnia Msza św. o godz. 17:00. Po Mszy św. nabożeństwo Gorzkich Żali.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Złożono: 2427 zł. Dziękujemy również za ofiary składane do puszek na rzecz Ruchu Dobroczynnego „Betel”, pomagającego i opiekującego się niepełnosprawnymi sierotami społecznymi. Na ten cel zebrano: 900 zł.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • w poniedziałek – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

 

 1. We wtorek, środę, czwartek i sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. Decyzją Ks. Abpa Wacława Depo podczas Wielkiego Postu parafie częstochowskie są kościołami stacyjnymi podejmującymi modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne, a także w intencji Kościoła częstochowskiego. Nasza parafia została wyznaczona jako kościół stacyjny miasta Częstochowy na dzień 25 lutego. O godz. 18:00 odprawiona zostanie Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwy. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. i adoracji.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16:45 – dla starszych, młodzieży i dzieci.

Uwaga: kancelaria w Wielkim Poście czynna będzie od godz. 16:30 do godz. 17:00, a w piątki od godz. 18:30 do 19:00.

W Wielkim Poście w piątki nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

Gorzkie Żale: w niedziele po Mszy św. o godz. 17:00.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła możemy odebrać zamiast skarbonki w tym roku KOPERTĘ CARITAS na jałmużnę wielkopostną jako pomoc na budowę Kuchni Caritas wraz z jadłodajnią, które w Roku Św. Józefa i pod Jego patronatem staną się oazą nadziei dla ubogich, bezdomnych i potrzebujących. Więcej informacji znajdziemy w kopercie.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy Kościołowi w Świecie. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Możemy również wesprzeć polskich misjonarzy wysyłając SMS o treści „MISJE” na numer 72032. Szczegóły na plakacie na tablicy informacyjnej przed kościołem.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek, na godz. 18:30.

 

 1. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Szymona Drekslera z ul. Ikara. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 21.02.2021