Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 17:00, po niej nabożeństwo Gorzkie Żale.

 

 1. Dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na rzecz pomocy Kościołowi w Świecie. Możemy również wesprzeć polskich misjonarzy wysyłając SMS o treści „MISJE” na numer 72032. Szczegóły na plakacie na tablicy informacyjnej przed kościołem.

 

 1. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w naszym kościele, jako kościele stacyjnym, we Mszy św. i modlitwie pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Przybylskiego o powołania kapłańskie, zakonne, a także w intencji Kościoła częstochowskiego.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • w czwartek – Święto Św. Kazimierza, Królewicza. To także I czwartek miesiąca. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św. o godz. 18:00.
 • w piątek – I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy z Komunią Św. od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i starszych od godz. 16:00 do godz. 16:30. Po Mszy św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Wynagrodzenia, po nim błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. O godz. 18:40 sprzątanie kościoła.
 • w sobotę – I sobota miesiąca. Akt Wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 • w przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16:45 – dla starszych, młodzieży i dzieci.

Uwaga: kancelaria w Wielkim Poście czynna będzie od godz. 16:30 do godz. 17:00, a w piątki od godz. 18:30 do 19:00.

W Wielkim Poście w piątki nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

Gorzkie Żale: w niedziele po Mszy św. o godz. 17:00.

 

 1. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 8:00.

 

 1. Od przyszłej niedzieli do Niedzieli Palmowej włącznie możemy przynosić do kościoła i składać do ustawionych pojemników dary żywnościowe, z których przygotujemy paczki świąteczne i przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii jako dar naszych serc na ich stół świąteczny.

 

 1. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek, na godz. 18:40.

 

 1. 28 lutego 2013 roku zakończył się Pontyfikat Papieża Benedykta XVI. Módlmy się w Jego intencji, aby zawsze cieszył się błogosławieństwem Boga i życzliwością ludzi, a zasiane przez Niego ziarno Słowa wydawało owoce w życiu wszystkich wierzących.

 

 1. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Marię Kowalską z ul. Ikara. Jej pogrzeb w poniedziałek, 1 marca, o godz. 12:00 w naszym kościele. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 28.02.2021