Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00. Po Mszy św. o godz. 17:00 nabożeństwo Gorzkie Żale.

 

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele.

 

 1. Dzieci zapraszamy do udziału w konkursie na największą i najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową przed kościołem o godz. 11:45.

 

 1. We wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W piątek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego oraz obecnego Roku Liturgicznego. Msze św. o godz. 8:00, 17:00 i 18:00. Tego dnia z racji na uroczystość można spożywać pokarmy mięsne. Wyjątkowo nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16:00.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji możemy znaleźć o ostatnim numerze Biuletynu parafialnego, na stronie internetowej i przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek, na godz. 19:00.

 

 

 1. Do Niedzieli Palmowej włącznie możemy przynosić do kościoła i składać do ustawionych pojemników dary żywnościowe, takie jak: mąka, kasza, makaron, ryż, cukier, sól, kawa, herbata, olej, masło, słodycze. Te dary przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii jako dar naszych serc na ich stół świąteczny.

 

 1. W zakrystii można nabyć w cenie 10 zł świece Caritas z Barankiem Paschalnym na nasz stół świąteczny.

 

 1. Różaniec Rodziców to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca. Podejmujemy modlitwę włączając się w 20-sto osobowe grupy rodziców, zwane różami. Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec. Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom. W naszej wspólnocie parafialnej mamy już 2 pełne róże, czyli 40 rodzin oraz trzecią różę, która liczy 7 rodzin. Brakuje więc jeszcze 13 rodzin w tej róży. Bardzo gorąco zachęcamy i zapraszamy rodziców, którzy przez modlitwę pragną wyprosić potrzebne łaski dla swoich dzieci. Rodziny, które zdecydują się na tą formę modlitwy proszone są o kontakt z Ks. Proboszczem.

 

 1. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Marzenę Pawlak i ś.p. Grzegorza Mazur z ul. Ikara oraz ś.p. Józefa Chłąda z ul. Gminnej. Polecajmy ich duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 14.03.2021