Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 04.04.2021

  1. Msze św. o godz.: 6:00, 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00.

 

  1. W poniedziałek Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę: 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00. Taca na KUL i Uniwersytet Papieża Jana Pawła II w Krakowie.

 

  1. Dziękuję za udział w TRIDUUM PASCHALNYM, za indywidualne ofiary oraz ofiary od Żywego Różańca (350 zł) na kwiaty do Bożego Grobu, za wykonanie Grobu Panom: Pawłowi, Janowi i Tomaszowi Grazda oraz Pani Joannie Matyjewicz za wypranie i wyprasowanie obrusów świątecznych na ołtarze. Słowa wdzięczności kieruję do ks. Kan. Stanisława Biegańskiego za posługę w konfesjonale w czasie Triduum Paschalnego. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy rodzinom potrzebującym wsparcia przez ofiarowanie artykułów spożywczych (rozdaliśmy 14 paczek żywnościowych). Dziękuję młodzieży za przygotowanie paczek oraz za ich dostarczenie Panom Patrycjuszowi i Arkadiuszowi Dłubak. Dziękuję Panu Organiści Łukaszowi Grabałowskiemu za piękne śpiewy w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich wspierających CARITAS naszej archidiecezji przez nabywanie świec wielkanocnych, a także przez wielkopostne koperty z ofiarą na budową stołówki Caritas w Częstochowie. Rozdano 100 kopert, wróciły 32. Pragnę także podziękować za ofiary z Wielkiego Piątku na utrzymanie Miejsc Świętych w Ziemi Świętej. Zebrano na ten cel kwotę 362 zł.

 

  1. W nadchodzącym tygodniu:
  • W piątek – z racji na Oktawę Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.

 

  1. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 GODZINA MIŁOSIERDZIA. Od Wielkiego Piątku po Mszy św. wieczornej odmawiana jest Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzi CARITAS i rozpoczyna się 77. Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka ofiar do puszek na „Archidiecezjalny Fundusz Charytatywny”.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

  1. W imieniu własnym i kapłanów posługujących w naszej wspólnocie parafialnej pragnę złożyć wszystkim Parafianom i Miłym Gościom najlepsze życzenia świąteczne:

 

Radość Wielkiej Nocy to obecność Pana Zmartwychwstałego w naszym życiu. Ten, który żyje, pragnie dotknąć serc naszych łaską swego zmartwychwstania. A jak pierwszych apostołów uczynił swoimi świadkami, tak również i nas czyni świadkami swej paschy. Mimo trudnej sytuacji w jakiej się znalazł dzisiejszy świat dotknięty śmiercionośnym wirusem wznośmy swe serca w górę. Patrzymy na Tego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Miejmy w Nim utkwiony wzrok naszej duszy, by razem z Nim żyć i służyć braciom.

Radosnego przeżycia Świąt Paschalnych i zapatrzenia w Zmartwychwstałego Pana oraz czerpania z Niego sił do dzielenia się radością Ewangelii.

 

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 04.04.2021