Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021

 1. Msze św. o godz.: 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00, a po niej nabożeństwo czerwcowe.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Złożono kwotę: 3274 zł.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Alojzego Gonzago, Zakonnika.
 • W środę – Dzień Ojca. Wszystkim Ojcom w dniu ich święta życzymy Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa św. Józefa.
 • W czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. To również rocznica święceń biskupich Biskupa Andrzeja Przybylskiego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w jego intencji.

 

 1. W tym tygodniu we wtorek i sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. Uroczysta Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży w przyszłą niedzielę, 27 czerwca, o godz. 12:00. Klasy VI i VII podczas Mszy św. odbierają indeksy do bierzmowania. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w sobotę, 26 czerwca, od godz. 16:00 do 17:00.

 

 1. W piątek po zakończeniu adoracji o godz. 20:00 zapraszamy do sprzątania kościoła.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Arcybiskup Metropolita Częstochowski dr Wacław Depo w wydanym dekrecie w sprawie adaptacji życia religijnego w czasie pandemii napisał: „Mając na uwadze decyzję Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 czerwca 2021 roku, odwołuję dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Powyższe odwołanie dyspensy oznacza, że wierni ponownie podlegają zobowiązaniu w myśl Kan. 1274 – 1248 KPK, do uczestniczenia we Mszy św. w niedziele oraz inne dni świąteczne nakazane. Jednocześnie nakazuję by nadal zakrywano usta i nos przez wiernych, koncelebransów i służbę liturgiczną, zachowywano odstępy określone prawem państwowym oraz dezynfekowano ręce przy wejściu do kościoła.”

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 20.06.2021