Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021 r.

 1. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 – Msza św. odpustowa w kaplicy św. Anny (nie ma wtedy Mszy w kościele), ostatnia Msza św. o godz. 17.00.

 

 1. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących, w naszej świątyni podczas każdej Mszy św. modlimy się w intencji kierujących pojazdami mechanicznymi, a po jej zakończeniu poświęcenie pojazdów. MIVA Polska zachęca do udziału w Akcji Święty Krzysztof: podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku, dlatego ofiary zbierane podczas poświęcenia pojazdów będą przeznaczona na środki transportu dla polskich misjonarzy. Można także złożyć ofiarę na ten cel do puszki przy wyjściu z kościoła.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Dzień Wdzięczności Rodzicom, Dziadkom i Emerytom.
 • W czwartek – Wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza.
 • W sobotę – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, Prezbitera.
 • W przyszłą niedzielę – Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Polecajmy Bogu w modlitwach poległych i pomordowanych za Ojczyznę.
 1. W przyszłą niedzielę, o godz. 16:00, nabożeństwo adoracyjne ze zmianą tajemnic różańcowych.

 

 1. Także w przyszłą niedzielę taca na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej archidiecezji.

 

 1. W związku z tragicznymi zdarzeniami powodzi w Europie (szczególnie w Niemczech, Belgii, Holandii, a także w Polsce) Episkopat Polski zarządził Dzień Solidarności z Poszkodowanymi połączony ze zbiórką ofiar w parafiach. W naszej parafii taka zbiórka do puszek będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Niech ona będzie wyrazem braterskiej solidarności i miłości z poszkodowanymi.

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie Kaplicy Św. Anny do uroczystości odpustowej, a także członkom Żywego Różańca za ufundowanie kwiatów z racji odpustu. Słowa wdzięczności kierujemy do Panów Macieja i Antoniego Kozłowskich za uporządkowanie skoszonej trawy wokół kościoła. Dziękujemy także nowożeńcom za kwiaty do kościoła.

 

 1. W poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20.00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W środę ks. Proboszcz z delegacją naszej parafii uczestniczył w pogrzebie ś.p. ks. Kan. Henryka Marciniaka, który na polecenie Kurii Diecezjalnej w Częstochowie przygotował i rozpoczął duszpasterstwo dla przewidzianej tutaj parafii Św. Franciszka z Asyżu. Dziękuję Paniom Marii Swodczyk, Annie Papież i Barbarze Kupczyk za reprezentowanie naszej parafii. Msza św. w jego intencji w naszym kościele zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, o godz. 10:00. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy i wakacyjnego odpoczynku –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 25.07.2021 r.