Ogłoszenia duszpasterskie XVIII Niedziela Zwykła – 01.08.2021 r.

 1. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i o godz. 17.00. O godz. 16:00 nabożeństwo adoracyjne ze zmianą tajemnic różańcowych. Dzisiaj Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego (1944 r.)

 

 1. Dziękujemy za ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy. W ubiegłą niedzielę podczas poświęcenia pojazdów zebrano na ten cel kwotę: 2427 zł. Raz jeszcze pragnę podziękować za przygotowanie kaplicy Św. Anny do uroczystości odpustowej. Dziękuję członkom Żywego Różańca za ufundowanie kwiatów z racji odpustu oraz tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kaplicy i jej otoczenia, a byli to Panie i Panowie: Maria Swodczyk, Aleksandra Ryba, Krystyna Opara, Małgorzata Hutna, Wacława Kucemba, Barbara Kupczyk, Stanisław Skupień, Jacek Dederko, Tadeusz Habrowski, Kornel Krzywański.

 

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej archidiecezji. W naszej parafii także dzisiaj zbiórka do puszek z racji Dnia Solidarności z Poszkodowanymi podczas powodzi w Europie.

 

 1. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zapłatę za prace wykonane w naszej świątyni.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. W kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny zwany „Porcjunkulą”. Warunki uzyskania odpustu zupełnego to: pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary; konieczny jest stan łaski uświęcającej.
 • W środę – Wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, Prezbitera.
 • W czwartek – I czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 • W piątek – Święto Przemienienia Pańskiego. To także I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy z Komunią Św. od godz. 9:00, prosimy o zgłaszanie chorych. Okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i starszych od godz. 16:30 do godz. 17:15.
 • W sobotę – I sobota miesiąca. Akt Wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi podczas Mszy św. o godz. 18:00.

 

 1. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. we wtorek, środę i sobotę o godz. 8:00.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20.00.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła możemy odebrać nowy numer naszego Biuletynu Parafialnego, a także nabyć najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w cenie 6 zł.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Józefa Gazdę z ul. Kalinowej. Jego pogrzeb we wtorek rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:00 w naszym kościele. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy i wakacyjnego odpoczynku –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 01.08.2021 r.