Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła – 29.08.2021 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W czwartek – I czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św. o godz. 18:00.
 • W piątek  – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła. To także  I piątek miesiąca – chorych odwiedzimy z Komunią św. od godz. 9.00 (prosimy o zgłaszanie chorych), okazja do spowiedzi św. dla odprawiających I piątki od godz. 16.30 do godz. 17:30.
 • W I sobotę miesiąca – modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 18:00.
 • W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca – nabożeństwo adoracyjne ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 16:00.

 

 1. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. w czwartek i sobotę o godz. 8:00.

 

 1. W niedzielę, 5 września, o godz. 12:00 Msza św. dziękczynna za 60 lat posługi kapłańskiej Ks. Prałata Franciszka Dylusa, byłego proboszcza naszej parafii. Mszy św. przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Doktor Andrzej Przybylski. Kapłaństwo jest szczególnym darem Bożej Opatrzności, ale i wielkim zobowiązaniem do dziękczynienia Bogu za dar powołania i łaskę posługi ludowi Bożemu. Dlatego na tą uroczystość serdecznie zapraszamy wspólnoty naszej parafii: Liturgiczną Służbę Ołtarza, lektorów świeckich, Katolickie Stowarzyszenia Młodzieży, Żywy Różaniec, Chór Parafialny i wszystkich wiernych.

 

 1. Taca z przyszłej niedzieli na potrzeby i utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej archidiecezji.

 

 1. Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego w niedzielę, 12 września, o godz. 10:00. Podczas Mszy św. poświęcenie tornistrów z przyborami szkolnymi dla dzieci klas 0 i I. Ta Msza św. będzie podziękowaniem Panu Bogu za szczęśliwie przeżyte wakacje oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok Szkolny.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20.00.

 

 1. Zapraszamy na spotkanie formacyjne poszczególne grupy modlitewno – duszpasterskie naszej parafii: Żywy Różaniec – I niedziela miesiąca godz. 16:00, Liturgiczna Służba Ołtarza: sobota godz. 10:00 (zapraszamy kandydatów do grona ministrantów), Chór Parafialny „CANTILENA” – czwartek godz. 18:30.

 

 1. Polecamy lekturę nowego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela. Przy wyjściu z kościoła otrzymamy również nowy numer Biuletynu Parafialnego.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 29.08.2021 r.