Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła – 12.09.2021 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego z poświęceniem tornistrów dzieci z klas 0 i I, 12:00 i 17:00.

 

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę na potrzeby i utrzymanie seminarium duchownego naszej archidiecezji. Zebrano kwotę 1826 zł.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania.
 • We wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w parafii Świętego Krzyża na Rynku Wieluńskim. Suma odpustowa o godz. 18:00.
 • W środę – Wspomnienie NMP Bolesnej.
 • W czwartek – Wspomnienie świętych Męczenników Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa.
 • W piątek – Dzień „Golgoty Wschodu” i Światowy Dzień Sybiraka. Módlmy się w tym dniu za poległych i pomordowanych na Wschodzie.
 • W sobotę – Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a szczególnie dzieci i młodzieży. Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy dzieci z klas I – VI z rodzicami oraz uczniów klas VII i VIII, które rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania, a także młodzież klas I szkół średnich, która przyjmie sakrament bierzmowania 21 listopada (dlatego w tym tygodniu nie będzie spotkania we wtorek, tylko w sobotę w kościele o godz. 18:00) oraz pozostałych klas szkół średnich. Najbliższa sobota to także dzień imienin Ks. Abpa Seniora Stanisława Nowaka. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

 

 1. Od poniedziałku, 20 września, w kancelarii parafialnej można rezerwować Msze św., a także śluby na rok 2022.

 

 1. We wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na archidiecezjalne uczelnie katolickie.

 

 1. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, a w nim m.in. artykuł poświęcony Jubileuszowi 60-lecia Kapłaństwa Ks. Prał. Franciszka Dylusa.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Jadwigę Pietras z ul. Wiolinowej. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 12.09.2021 r.