Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła – 19.09.2021 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej, 12:00 i 17:00. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na archidiecezjalne uczelnie katolickie.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Zebrano kwotę: 3425 zł.

 

 1. We wtorek o godz. 19:00 w kościele spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (klasy I szkół średnich).

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
 • We wtorek – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 • W czwartek – Wspomnienie św. o. Pio, Prezbitera.

 

 1. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. w czwartek o godz. 8:00.

 

 1. 4 października w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustowa ku czci Św. Franciszka z Asyżu. Mszę św. odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Kanonik Idzi Stacherczak. Podczas tej Mszy św. dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają poświęcony różaniec. W związku z tym w przyszłą niedzielę dzieci klas III i ich rodzice uczestniczą we Mszy św. o godz. 10:00, a po niej przećwiczymy sposób w jaki dzieci i rodzice będą podchodzić po różaniec. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości wiernych, a przede wszystkim: Chór Parafialny, Żywy Różaniec, przedstawicieli Ruchów Duszpasterskich naszej parafii, Liturgiczną Służbę Ołtarza.

 

 1. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła. Dziękujemy osobom sprzątającym kościół. Zapraszam do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Od jutra w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania – od 16:30 do 17:00 – można rezerwować msze św. i śluby na rok 2022.

 

 1. Chłopców pragnących zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10:00 do sali na plebanii.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W ostatnim tygodniu do wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Panią Profesor Mariolę Jeziorowską, która od wielu lat prowadziła w naszej parafii Chór „Cantilena”. W jej intencji odprawione będą w naszym kościele Msze św.: 26 września o godz. 10:00 od Ks. Proboszcza i Parafian, 31 października o godz. 10:00 i 12 grudnia o godz. 12:00 od Chóru Parafialnego „Cantilena”. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 19.09.2021 r.