Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła – 26.09.2021 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży, a po niej w kościele zostają dzieci z klas III i ich rodzice, 12:00 i 17:00.

 

 1. Od piątku nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a do przewodnictwa w tej modlitwie zapraszamy: poniedziałek – KSM, wtorek – młodzież przygotowująca się do bierzmowania – klasy VII i VIII, środa – Duszpasterze, czwartek – dzieci szkół podstawowych klasy I – VI, piątek – Ministranci i Lektorzy, sobota – Chór parafialny „Cantilena”, w niedziele po Mszy św. o godz. 17:00 przewodniczy Żywy Różaniec, a w I niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym (nie będzie nabożeństwa adoracyjnego o godz. 16:00).

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, Prezbitera.
 • We wtorek – Wspomnienie Św. Wacława, Męczennika. To dzień imienin Ks. Abpa Wacława Depo. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.
 • W środę – Święto Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabryela.
 • W czwartek – Wspomnienie Św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła.
 • W piątek – Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła. To także I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy z Komunią Świętą od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie chorych. Okazja do spowiedzi od godz. 16:30 do godz. 17:15. Po Mszy św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt wynagrodzenia. Tego dnia kancelaria parafialna czynna od godz. 19.00 do 19.30.
 • W sobotę – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. To także I sobota miesiąca. Modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP podczas Mszy św. o godz. 18:00.

 

 1. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. we wtorek o godz. 8:00.

 

 1. 4 października w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustowa ku czci Św. Franciszka z Asyżu. Mszę św. odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Kanonik Idzi Stacherczak. Podczas tej Mszy św. dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają poświęcony różaniec. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości wiernych, a przede wszystkim: Chór Parafialny, Żywy Różaniec, przedstawicieli Ruchów Duszpasterskich naszej parafii, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Lektorów Świeckich.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Kartki na wypominki będą dostępne od przyszłej niedzieli. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania można rezerwować Msze św. oraz śluby na przyszły rok.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Jasnogórski Chór Chłopięco – Męski „Pueri Claromontani” ogłasza nabór mężczyzn i chłopców od 7 roku życia. Zgłoszenia do s. Dyrygent, numer telefonu i więcej szczegółów na plakacie na tablicy przed kościołem.

 

 1. W środę, 29 września, Ks. Kan. Dr Michał Wieczorek, Oficjał Sądu Metropolitalnego, będzie obchodził święto swojego patrona Św. Michała Archanioła. Już dzisiaj Czcigodnemu Solenizantowi składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej oraz Św. Michała Archanioła.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.09.2021 r.