Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła – 03.10.2021 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00, a po niej nabożeństwo różańcowe oraz zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli na Seminarium Duchowne naszej archidiecezji. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie. Przez całą niedzielę na terenie Polski prowadzona będzie zbiórka ofiar do specjalnych puszek na stypendia naukowe dla uzdolnionej, ale biednej młodzieży. Zechciejmy włączyć się w budowanie żywego pomnika św. Janowi Pawłowi II przez materialne wsparcie młodych, zdolnych Polaków, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Przed kościołem ofiary zbiera młodzież z naszej parafii.

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00. Do przewodnictwa zapraszamy poszczególne grupy modlitewne według podanego porządku: poniedziałek – KSM, wtorek – młodzież przygotowująca się do bierzmowania – klasy VII i VIII, środa – Duszpasterze, czwartek – dzieci szkół podstawowych klasy I – VI, piątek – Lektorzy, sobota – Chór parafialny „Cantilena”, w niedziela po Mszy św. o godz. 17:00 przewodniczy Żywy Różaniec. W dalszym ciągu zachęcamy rodziców do podjęcia modlitwy różańcem w intencji swoich dzieci. Szczegóły otrzymaliśmy na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Jest jeszcze informacja na tablicy informacyjnej.

 

 1. Jutro, 4 października, w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustowa ku czci Św. Franciszka z Asyżu. Mszę św. odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Kanonik Idzi Stacherczak. Podczas tej Mszy św. dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają poświęcony różaniec. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości wiernych, a przede wszystkim: Chór Parafialny, Żywy Różaniec, przedstawicieli Ruchów Duszpasterskich naszej parafii, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Lektorów Świeckich.

 

 1. W tym tygodniu przypada:

 

 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.
 • We wtorek – Wspomnienie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Dziewicy.
 • W czwartek – Wspomnienie NMP Różańcowej. Msza św. w intencji Żywego Różańca o godz. 18:00.

 

 1. We wtorek o godz. 19:00 w sali na plebanii przygotowanie do sakramentu bierzmowania – klasy I szkół średnich.

 

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła. Zapraszam do sprzątania  w piątek na godz. 20:00. Zapraszamy również nowe chętne do sprzątania świątyni osoby.

 

 

 1. Kartki na wypominki są dostępne w zakrystii i kancelarii parafialnej. Tam także przyjmujemy na wypominki.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie do sali na plebanii w sobotę na godz. 10:00.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 03.10.2021 r.