Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła – 10.10.2021 r.

XXI Dzień Papieski

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00, 17:00. Po niej nabożeństwo różańcowe. Taca na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele.

 

 1. Po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na Fundację DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, czyli na stypendia dla uzdolnionej, ubogiej polskiej młodzieży.

 

 1. „Słuszną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych…”. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych. Tam także można otrzymać kartki na wypominki.

 

 1. Dziękuję wszystkim uczestnikom uroczystości odpustowej ku czci Św. Franciszka z Asyżu na Mszy św. o godz. 8:00 jak i o godz. 18:00. Dziękuję paniom z Żywego Różańca za prowadzenie w tym dniu modlitwy różańcowej. Słowa wdzięczności kieruję do kapłanów, sióstr zakonnych, Chóru Parafialnego „Cantilena” z Panem Organistą, rodzicom dzieci klas III, Liturgicznej Służbie Ołtarza, lektorom świeckim oraz wszystkim wiernym.

 

 1. W miniony czwartek, w święto NMP Różańcowej, sprawowaliśmy Eucharystię w intencji Kół Żywego Różańca naszej parafii. Raz jeszcze pragnę podziękować za udział w tej Mszy św. i życzyć Żywym Różom opieki i wstawiennictwa Pani Różańcowej na każdy dzień. W tym dniu uczestniczyły i prowadziły modlitwę różańcową dzieci klas I do VI szkoły podstawowej. Serdecznie dziękuję prowadzącym różaniec dzieciom, siostrze Beacie oraz rodzicom i opiekunom tych dzieci. Dziękuję także pani katechetce Barbarze za przygotowanie do modlitwy różańcowej klas VII i VIII. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a do przewodnictwa zapraszamy: w poniedziałek – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, we wtorek – młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas VII i VIII, w środę – duszpasterze, w czwartek – dzieci szkół podstawowych klasy I – VI, w piątek – lektorzy, w sobotę – Chór Parafialny „Cantilena”, w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00 – Żywy Różaniec.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W środę – Wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera.
 • W czwartek – Dzień Edukacji Narodowej. Różaniec za nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników szkoły i oświaty. Świętującym Dzień Edukacji składamy najserdeczniejsze życzenia.
 • W piątek – Wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła. To także Dzień Dziecka Utraconego – dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzinach.
 • W sobotę – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – 43 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 1. We wtorek młodzież klas I szkół średnich przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zamiast spotkania w sali na plebanii będzie uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym w kościele o godz. 18:30 (młodzież przynosi ze sobą różaniec).

 

 1. W tym tygodniu w czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. W piątek, 15 października, o godz. 18:00, w Kościele Rektorackim Najświętszego Imienia Maryi, al. NMP 56a, zostanie odprawiona Msza św. w intencji pracowników służby zdrowia. Szczegóły na plakacie na tablicy informacyjnej przed kościołem.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, a także „Niedzielę Młodych”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Stanisława Osuchowskiego z ul. Św. Rocha. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.

 

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 10.10.2021 r.