Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła – 17.10.2021 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00, 17:00. Po niej nabożeństwo różańcowe.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Na ten cel złożono kwotę: 3428 zł. Dziękujemy za ofiary składane na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Złożono ofiarę w kwocie: 1639 zł.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty. Modlimy się w tym dniu za Pracowników Służby Zdrowia. Modlitwa różańcowa również w ich intencji.
 • We wtorek – Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Dzień ten „jest wyrazem hołdu dla kapłanów, którzy w historii Polski swoją postawą dawali wyraz wierze w Jezusa Chrystusa, ale też męstwu i niezłomnej postawie patriotycznej”.
 • W środę – Wspomnienie Św. Jana Kantego, Prezbitera – Patronalne Święto Ludzi Nauki
 • W piątek – Wspomnienie Św. Jana Pawła II, Papieża.
 • W przyszłą niedzielę – Niedziela Misyjna. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji.

 

 1. We wtorek w sali na plebanii o godz. 19:15 spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy klasy I szkół średnich. W czwartek natomiast spotkanie w sali na plebanii o godz. 19:15 rozpoczynające przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas VIII.

 

 1. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. w środę o godz. 8:00.

 

 1. „Słuszną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych…”. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych. Tam także można otrzymać kartki na wypominki.

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a do przewodnictwa zapraszamy: w poniedziałek – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, we wtorek – młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas VII i VIII, w środę – duszpasterze, w czwartek – dzieci szkół podstawowych klasy I – VI, w piątek – lektorzy, w sobotę – Chór Parafialny „Cantilena”, w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00 – Żywy Różaniec.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę w sali na plebanii o godz. 10:00.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Mariannę Sykulską z ul. Św. Rocha. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy: Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 17.10.2021 r.