Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela adwentu – 05.12.2021 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00, o godz. 16:00 nabożeństwo adoracyjne ze zmianą tajemnic różańcowych i ostatnia Msza św. o godz. 17:00.

 

 1. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele.

 

 1. Dziś Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła Katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

 

 1. W czasie adwentu roraty w dni powszednie o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci z lampionami roratnimi, ich rodziców oraz młodzież z klas VII, VIII do udziału w roratach w każdy wtorek i czwartek. Dzieci przynoszą ze sobą kartkę z napisanym dobrym uczynkiem, podpisaną imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Po Mszy św. będzie losowanie figurki Pana Jezusa. W ostatnim dniu rorat będą także nagrodzone najpiękniejsze lampiony. Dzieci oraz młodzież biorąca udział w roratach otrzymają pamiątki.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • we wtorek – Wspomnienie Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.
 • w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8:00, 17:00 i o 18:00 – w intencji Różańca Rodziców za Dzieci. Obecnie powstały trzy Żywe Róże Różańcowe, w których rodzice obejmują swoją modlitwą 399 dzieci. Zapraszamy do udziału w tej Mszy św. zarówno rodziców modlących się za swoje dzieci jak również ich dzieci.

 

 1. W czwartek Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje poprowadzi ojciec redemptorysta. Program otrzymamy w dzisiejszą niedzielę w Biuletynie Parafialnym. Biuletyny są wyłożone do zabrania na stoliku przy wyjściu z kościoła. Program rekolekcji jest także wywieszony na tablicy informacyjnej. W sobotę dzień spowiedzi rekolekcyjnej: rano 8:00 – 11:30, popołudniu 17:00 – 19:00. Bardzo proszę, aby dzieci i młodzież przychodziły na nauki rekolekcyjne w czwartek i piątek na godz. 18:00 wraz z rodzicami,  w sobotę zaś o godz. 10:00 klasy VII, VIII – przygotowujące się do bierzmowania i szkoły średnie (nauka rekolekcyjna i spowiedź),  o godz. 11:00 – dzieci szkół podstawowych od kl. I do VI włącznie (spowiedź – klasy IV, V, VI i nauka rekolekcyjna), natomiast w niedzielę klasy VII i VIII oraz młodzież o godz. 10:00, dzieci klas I – VI włącznie również o godz. 10:00. Bardzo proszę, aby podczas rekolekcji zgłaszać chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Pragniemy ich odwiedzić ze spowiedzią i Komunią św. w czwartek, 16 grudnia, od godz. 9:30. W niedzielę, 12 grudnia, zakończenie rekolekcji. Podczas rekolekcji nie ma Mszy św. o godz. 17:30 (w czwartek, piątek i sobotę). Natomiast rano w piątek i sobotę Msze św. o godz. 9:00  i wieczorem o godz. 18:00. Są jeszcze wolne terminy Mszy św. podczas rekolekcji o godz. 9:00 i 18:00. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

 

 1. W niedzielę, 12 grudnia, jak co roku w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do adoracji poszczególne grupy modlitewne i mieszkańców poszczególnych ulic według podanego w biuletynie porządku.

Do adoracji zapraszamy:

godz. 13 – 14 Żywy Różaniec – Róża Św. Franciszka oraz mieszkańcy ulic: Gminna, Zakopiańska, Spartańska, Irysowa, Biała, Rybacka, Flisacka, Ks. Dzierżonia
godz. 14 – 15 Żywy Różaniec – Róża Św. Anny oraz mieszkańcy ulic: Ikara, Kiepury, Beskidzka, Gruntowa, Jabłonowa, Średnia, Kalinowa
godz. 15 – 16 Żywy Różaniec – Róża NMP Królowej Polski oraz mieszkańcy ulic: Skwerowa, Modra, Krzemienna, Kredowa, Luba, Św. Pawła, Pawia, Spartakusa, Winicjusza, Kosów
godz. 16 – 16.50 mieszkańcy ulic: Kolarska, Wiolinowa, Św. Rocha, Odrodzenia, Zatokowa, Dawna
godz. 16:50 Zakończenie adoracji i Msza św. o godz. 17:00 kończąca rekolekcje

 

 1. Możemy przynosić do kościoła dary żywnościowe takie jak: mąka, kasza, makaron, ryż, cukier, konserwa, olej, masło, kawa, herbata, słodycze dla dzieci. Przygotujemy z tych darów paczki i przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii. Niech to będzie świąteczny dar naszych serc dla Chrystusa w drugim człowieku.

 

 1. W zakrystii, a w tygodniu także w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na prace w kościele. Można nabyć również świece Caritas na stół wigilijny w cenie 8 zł mała świeca, duża 17 zł. Dochód ze sprzedaży tych świec Caritas przeznaczy na pomoc dla dzieci z najbiedniejszych rodzin i domów dziecka.

 

 1. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w sobotę na godz. 19.00. W piątek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w niedzielę według podanego programu.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela” – w cenie 8 zł z dodatkiem dla seniorów pod nazwą „60+”.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela adwentu – 05.12.2021 r.