Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela adwentu – 12.12.2021 r.

 1. Dzisiaj kończymy rekolekcje adwentowe. Msze św. o godz. 8:00 – z nauką ogólną, 10:00 – z udziałem dzieci szkół podstawowych, młodzieży, z nauką ogólną, 12:00 – z nauką ogólną, 17:00 – Msza św. kończąca rekolekcje adwentowe.

 

 1. Dzisiaj, jak co roku, 12 grudnia, w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do adoracji poszczególne grupy modlitewne i mieszkańców poszczególnych ulic według podanego w biuletynie porządku.

Do adoracji zapraszamy:

godz. 13 – 14 Żywy Różaniec – Róża Św. Franciszka oraz mieszkańcy ulic: Gminna, Zakopiańska, Spartańska, Irysowa, Biała, Rybacka, Flisacka, Ks. Dzierżonia
godz. 14 – 15 Żywy Różaniec – Róża Św. Anny oraz mieszkańcy ulic: Ikara, Kiepury, Beskidzka, Gruntowa, Jabłonowa, Średnia, Kalinowa
godz. 15 – 16 Żywy Różaniec – Róża NMP Królowej Polski oraz mieszkańcy ulic: Skwerowa, Modra, Krzemienna, Kredowa, Luba, Św. Pawła, Pawia, Spartakusa, Winicjusza, Kosów
godz. 16 – 16.50 mieszkańcy ulic: Kolarska, Wiolinowa, Św. Rocha, Odrodzenia, Zatokowa, Dawna
godz. 16:50 Zakończenie adoracji i Msza św. o godz. 17:00 kończąca rekolekcje

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele. Dziękujemy również za ofiary składane w ubiegłą niedzielę do puszek na Kościół na Wschodzie, złożono i przekazano kwotę 473 zł.

 

 1. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w rekolekcjach adwentowych oraz Ojcu Bogdanowi za wygłoszone nauki rekolekcyjne. Słowa wdzięczności kieruję pod adresem spowiedników: ks. Kan. Stanisława Biegańskiego, ks. Kan. Zdzisława Gilskiego, ks. Kan. Dra Michała Wieczorka oraz p. Organisty Łukasza Grabałowskiego.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy
 • We wtorek – Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła
 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy do pielęgnowania chrześcijańskich zwyczajów w rodzinie.

 

 1. Już dzisiaj zapraszamy małżeństwa sakramentalne na uroczystą Mszę św. w ich intencji w Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, 26 grudnia o godz. 12:00. Podczas tej Mszy św. pary małżeńskie odnowią przysięgę małżeńską. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy także ich rodziny.

 

 1. W czwartek, 16 grudnia, od godz. 9:30 odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią św. (z wyjątkiem tych, których odwiedzamy w I piątki). Prosimy o zgłaszanie tych osób.

 

 1. Roraty codziennie o godz. 18:00. Dzieci i młodzież zapraszamy na roraty we wtorek i czwartek.

 

 1. Do przyszłej niedzieli włącznie możemy przynosić do kościoła dary żywnościowe dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za dar serca dla Chrystusa w drugim człowieku.

 

 1. W zakrystii, a w tygodniu także w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na prace w kościele. Można nabyć również świece Caritas na stół wigilijny w cenie 8 zł mała świeca, duża 17 zł. Dochód ze sprzedaży tych świec Caritas przeznaczy na pomoc dla dzieci z najbiedniejszych rodzin i domów dziecka.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, w cenie 8 zł.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Danutę Topolską z ul. Kolarskiej. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela adwentu – 12.12.2021 r.