Ogłoszenia duszpasterskie – IV niedziela adwentu –   19.12.2021

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 17:00.

 

 1. Można jeszcze w zakrystii nabywać opłatek na stół wigilijny.

 

 1. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. we wtorek o godz. 8:00.

 

 1. Okazja do spowiedzi przedświątecznej w czwartek od godz. 18:30 do 20:00.

 

 1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz do zachowania tradycyjnych zwyczajów religijnych, jak: wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. W Wigilię zachowujemy post zwyczajowy, zgodny z naszą polską tradycją. Msza św. o godz. 8:00 – ostatnie roraty z udziałem dzieci i młodzieży. Po roratach dzieci otrzymają pamiątki. W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczornych o godz. 17:30 i 18:00. Kancelaria w tym dniu nieczynna. Pasterka o godz. 24:00. Ofiary z Pasterki jak co roku na Fundusz Obrony Życia. Kto przyjmie Komunię św. podczas Pasterki może także przystąpić do Komunii św. podczas Mszy św. w ciągu dnia.

 

 1. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00.

 

 1. W Drugi Dzień Świąt, 26 grudnia, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy św. o godz. 12:00 pary małżeńskie odnowią przysięgę małżeńską połączoną z błogosławieństwem. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy także ich rodziny.

 

 1. Dzisiaj ostatni dzień, kiedy możemy przynosić do kościoła dary żywnościowe dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za dar serca dla Chrystusa w drugim człowieku.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w środę na godz. 19.30.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć Tygodnik Katolicki „Niedziela” w cenie 8 zł.

 

 1. Informacje dotyczące wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy, przekażemy w późniejszym terminie.

 

 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczyli w pogrzebie Ks. Abpa Stanisława Nowaka. Każda parafia ma obowiązek odprawić jedną Mszę św. w Jego intencji. Od naszej parafii będzie taka Msza św. odprawiona w Pierwszy Dzień Świąt o godz. 8:00. Każdy kapłan naszej archidiecezji ma obowiązek odprawienia 3 intencji za zmarłego Ks. Arcybiskupa.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Małgorzatę Maletz z ul. Kalinowej. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”
 1. Na najbliższy tydzień: Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – IV niedziela adwentu – 19.12.2021