Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła – 30.01.2022

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 17:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Jana Bosko, Prezbitera.
 • W środę – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy św.: o godz. 8:00, 10:00, 17:00 i 18:00. Prosimy o nałożenie na świece osłonki, by nie polać woskiem ławek czy posadzki. W tym dniu przypada Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na zakony kontemplacyjne w naszej archidiecezji (s. Barnardynki w Wieluniu, s. Dominikanki w Świętej Annie, s. Karmelitanki w Częstochowie). Siostry w tych zakonach utrzymują się przede wszystkim z szycia szat liturgicznych, a także znaczącym wsparciem dla funkcjonowania życia zakonnego są te składane ofiary. Ponad to w tym dniu rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo. W modlitwach polecajmy Bogu jego osobę i służbę Kościołowi.
 • W czwartek – Wspomnienie Św. Błażeja, Biskupa i Męczennika. To także I czwartek miesiąca modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 • W piątek – I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy z Komunią św. od godz. 8:00 – prosimy o zgłaszanie chorych. Okazja do spowiedzi św. dla odprawiających I piątki od godz. 16:30.
 • W sobotę – Wspomnienie Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. To także I sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej Akt Wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16:00.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek, na godz. 20:00.

 

 1. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Przy wyjściu z kościoła możemy otrzymać nowy numer Biuletynu Parafialnego.

 

 1. Dziękujemy tym, którzy uczestniczyli w minioną niedzielę, a także dzisiaj w mszach św. podczas, których modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla rodzin z wyznaczonych ulic naszej parafii.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Annę Kubat z ul. Ikara. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 30.01.2022