Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00, ostatnia Msza św. o godz. 17:00. Po Mszy św. nabożeństwo Gorzkich Żali i zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele.

 

 1. We wtorek Światowy Dzień Kobiet. Msza św. w intencji wszystkich Pań o godz. 18:00.

 

 1. W środę nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. Decyzją Ks. Abpa Wacława Depo podczas Wielkiego Postu parafie częstochowskie są kościołami stacyjnymi podejmującymi modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne, a także w intencji Kościoła częstochowskiego. Nasza parafia została wyznaczona jako kościół stacyjny miasta Częstochowy na dzień 10 marca (czwartek). O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwy pod przewodnictwem Żywego Różańca do godz. 18:00. O godz. 18:00 Msza św. odprawiona przez delegata ks. Arcybiskupa. Do udziału w adoracji i Mszy św. zapraszamy Żywy Różaniec, Chór Parafialny „Cantilena”, ministrantów i lektorów oraz wszystkich wiernych.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16:45 – dla starszych, młodzieży i dzieci.

Uwaga: kancelaria w Wielkim Poście czynna będzie od godz. 16:30 do godz. 17:00, a w piątki od godz. 18:30 do 19:00.

W Wielkim Poście w piątki nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

Gorzkie Żale: w niedziele po Mszy św. o godz. 17:00.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć w cenie 10 zł świecę Caritas na wielkanocny stół świąteczny. Możemy także odebrać koperty Caritas na jałmużnę wielkopostną. Koperty są wyłożone na stolikach przy ostatnich ławkach. Możemy również przesłać 1% podatku na działa prowadzone przez Caritas. Szczegóły na plakacie na tablicy informacyjnej przed kościołem, a także na ulotkach wyłożonych na stolikach.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy Kościołowi w Świecie. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Możemy również wesprzeć polskich misjonarzy wysyłając SMS o treści „MISJE” na numer 72032.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek, na godz. 18:40.

 

 1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy składali ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę i w Środę Popielcową na pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Łącznie zebrano i przesłano na ten cel kwotę: 7450 zł, a także za przynoszone dary żywnościowe, chemiczne oraz do higieny osobistej. Dary te można jeszcze składać w dniu dzisiejszym.

 

 1. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Wiele uwagi w nim poświęcono wydarzeniom na Ukrainie.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Anicetę Wolny z ul. Średniej. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 06.03.2022