Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 17:00. Po Mszy św. o godz. 17:00 nabożeństwo Gorzkie Żale.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Zebrano kwotę: 3682 zł. Dziękujemy również za ofiary składane do puszek na rzecz pomocy Kościołowi w Świecie. Zebrano kwotę: 718 zł.

 

 1. W piątekUroczystość Zwiastowania Pańskiego. Porządek Mszy i nabożeństw w uroczystość będzie następujący: Msza św. o godz. 8:00, o 17:00 – akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Matce Bożej Fatimskiej w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, po nim Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, następnie o godz. 18:00 Msza św. W związku z tym nadzwyczajnym modlitewnym wydarzeniem związanym z modlitwą o pokój na świecie gorąco zachęcamy do udziału wszystkich wiernych. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia. Z racji na uroczystość tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10:00, w kościele spotkanie z dziećmi z klas III i ich rodzicami przygotowujące do I Komunii Świętej.

 

 1. Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w konkursie na największą i najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową przed kościołem o godz. 9:45.

 

 1. Do Niedzieli Palmowej włącznie możemy przynosić do kościoła i składać do ustawionych pojemników dary żywnościowe, z których przygotujemy paczki świąteczne i przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii jako dar naszych serc na ich stół świąteczny.

 

 1. Pod chórem po Mszy św. można nabyć świece wielkanocne Caritas, w cenie 10 zł, które możemy umieścić na stole podczas świątecznego śniadania.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w czwartek na godz. 18:40.

 

 1. Dziękujemy Kołom Żywego Różańca za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 1. Aktualnie na terenie naszej parafii mamy grupę 13 osób uchodźców z Ukrainy (w tym 4 dzieci). Prosimy, jeśli mają Państwo wiedzę o innych miejscach przebywania uchodźców z Ukrainy na terenie naszej parafii o zgłaszanie tych osób w kancelarii parafialnej.

 

 1. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 20.03.2022