Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 05.06.2022

 1. Msze św. o godz.: 8:00, 10:00, 12:00, 17:00, po niej nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic różańcowych. Taca na seminarium duchowne naszej archidiecezji.

 

 1. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za śpiew lub recytację Hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny, a tym samym przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. godz. 8:00, 17:00 i 18:00.
 • W środę – Wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.
 • W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas nabożeństwa czerwcowego.
 • W sobotę – Wspomnienie Św. Barnaby Apostoła.
 • W przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Taca z przyszłej niedzieli na zapłatę za wykonane wcześniej prace w kościele.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek na godz. 20:00.

 

 1. 10 czerwca w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, przy ul. Jagiellońskiej 67/71, o godz. 17:00 będzie prezentowany film o bł. Karolinie Kózkównie zatytułowany „Zerwany kłos”. Po filmie spotkanie z twórcami filmu plus niespodzianka. Więcej informacji pod numerem telefonu 609-472-021.

 

 1. W sobotę, 11 czerwca, na Jasnej Górze, odbędzie się Kongres Eucharystyczny w naszej archidiecezji. W tym roku diecezja nie organizuje pielgrzymek dzieci komunijnych oraz ministrantów i lektorów do sanktuariów diecezjalnych czy krajowych. W to miejsce zaproponowano dla nich Kongres Eucharystyczny na Jasnej Górze poświęcony sakramentowi Eucharystii. W związku z tym bardzo serdecznie zapraszamy rodziców tych dzieci na spotkanie informacyjne, które odbędzie się we wtorek o godz. 19:00 w kościele.

 

 1. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca. Porządek Mszy św. w kościele: o godz. 8:00, o 10:00, a po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami: Lubą, Gminną, Św. Rocha, Ikara i Św. Rocha w stronę kościoła. Już dzisiaj bardzo prosimy o zorganizowanie i przygotowanie czterech ołtarzy:

 

I – przy kaplicy Św. Anny (mieszkańcy ul. Ikara od kaplicy do końca ul. Ikara)

II – przy Zakładzie Pogrzebowym Concordia (mieszkańcy ul. Ikara od początku ulicy do skrzyżowania z ul. Św. Rocha)

III – przy sklepie żelaznym na ul. Św. Rocha (mieszkańcy ul. Św. Rocha)

IV – na placu kościelnym przy krzyżu (mieszkańcy ul. Lubej, Kolarskiej, Gminnej)

 

Z racji procesji nie będzie w Uroczystość Bożego Ciała Mszy św. o godz. 12:00. Zaś ostatnia Msza św. o godz. 17:00.

Zgodnie z dotychczasowym zwyczajem dzieci z klas III uczestniczą w procesji Bożego Ciała w strojach liturgicznych jak w dniu I Komunii Świętej. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 05.06.2022