Ogłoszenia duszpasterskie–Uroczystość Przenajświętszej Trójcy– 12.06.2022

 1. Msze św. o godz.: 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00, po niej nabożeństwo czerwcowe. Taca z dzisiejszej niedzieli na zapłatę za dotychczas wykonane prace w naszym kościele.

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie i w niedziele po Mszy św. wieczornej. Gorąco zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera, Doktora Kościoła. To także 13 dzień miesiąca czerwca, a w naszej parafii kolejne nabożeństwo fatimskie o godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w tym nabożeństwie, a także dzieci klas IV z rodzicami. Podczas tego nabożeństwa uczniowie klas IV, którzy w tym roku w naszej parafii obchodzili rocznicę I Komunii Świętej, otrzymają obiecaną książkę opisującą objawienia Matki Bożej trójce dzieci: Hiacyncie, Łucji, Franciszkowi. Już dzisiaj, a także przed Mszą św. o godz. 20:00 można składać intencje na to nabożeństwo.
 • We wtorek – Wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 • W środę – o godz. 10:45 w kościele Msza św. dziękczynna za kończący się rok szkolny i o błogosławieństwo Boże na czas zbliżających się wakacji dla dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 29 im. Św. Jadwigi Królowej.
 • W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Porządek Mszy św. w kościele: o godz. 8:00, o 10:00 – Uroczysta Msza św., a po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami: Lubą, Gminną, Św. Rocha, Ikara i Św. Rocha w stronę kościoła. Już dzisiaj bardzo prosimy o zorganizowanie i przygotowanie czterech ołtarzy:

 

I – przy kaplicy Św. Anny (mieszkańcy ul. Ikara od kaplicy do końca ul. Ikara)

II – przy Zakładzie Pogrzebowym Concordia (mieszkańcy ul. Ikara od początku ulicy do skrzyżowania z ul. Św. Rocha)

III – przy sklepie żelaznym na ul. Św. Rocha (mieszkańcy ul. Św. Rocha)

IV – na placu kościelnym przy krzyżu (mieszkańcy ul. Lubej, Kolarskiej, Gminnej)

 

Z racji procesji nie będzie w Uroczystość Bożego Ciała Mszy św. o godz. 12:00. Zaś ostatnia Msza św. o godz. 17:00.

Zgodnie z dotychczasowym zwyczajem dzieci z klas III uczestniczą w procesji Bożego Ciała w strojach liturgicznych jak w dniu I Komunii Świętej. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Próba z tymi dziewczynkami w środę o godz. 19:00.

Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich wiernych, Chór Parafialny Cantilena z Panem Organistą, Żywy Różaniec, Panów do niesienia baldachimu i sztandarów, a także Panie do niesienia figur i emblematów religijnych, Liturgiczną Służbę Ołtarza (ministrantów i lektorów)

 

 • W piątek – Wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek o godz. 20:00.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

 

Ogłoszenia duszpasterskie–Uroczystość Przenajświętszej Trójcy– 12.06.2022