Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022

 1. Msze św. o godz.: 8:00, 10:00, 12:00, 17:00, a po niej nabożeństwo czerwcowe.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę przeznaczone na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Złożono kwotę: 3326 zł.

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało, ustrojonych kwiatami, za dekoracje domów i porządek podczas procesji. Bóg zapłać członkom Żywego Różańca, dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym sztandary, feretrony, baldachim, poduszeczki, różaniec, prowadzącym księdza niosącego Najświętszy Sakrament, Panu Organiście Łukaszowi Grabałowskiemu i Chórowi Parafialnemu Cantilena, Pani Katechetce Barbarze Rek, lektorom i ministrantom. Dziękuję za posługę kapłanom: ks. Kan. Stanisławowi Biegańskiemu i ks. Kan. Zdzisławowi Gilskiemu, siostrom zakonnym: Uczennicom Boskiego Mistrza i Siostrom Opatrzności Bożej.

 

 1. W czwartek zakończenie OKTAWY BOŻEGO CIAŁA. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00, a po procesja wokół kościoła, poświęcenie wianków z kwiatów i ziół, następnie błogosławieństwo małych dzieci. Do udziału w procesji zapraszamy dziewczynki sypiące kwiatki, Żywy Różaniec, lektorów, ministrantów, dzieci w strojach komunijnych i wszystkich wiernych. Kancelaria w tym dniu nieczynna.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • We wtorek – Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.
 • W czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. To także Dzień Ojca.
 • W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Można uzyskać odpust zupełny za odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusa. Ze względu na Uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.
 • W sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00, po adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022