Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedziela Zwykła – 21.08.2022 r.

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Kan. Idziego Stacherczaka z Chicago. W dniu dzisiejszym Ksiądz Kanonik będzie głosił Słowo Boże na wszystkich Mszach św. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę z ubiegłej niedzieli przeznaczone na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Złożono kwotę: 3478 zł.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie NMP Królowej.
 • W środę – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła.
 • W piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Suma odpustowa na Jasnej Górze o godz. 11:00. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00, a po niej adoracja do godz. 20:00. Prosimy o dekorację naszych domów flagami i obrazami religijnymi. Od środy po Mszy św. wieczornej w naszym kościele odmawiamy Nowennę do NMP Częstochowskiej. W związku z uroczystością można spożywać pokarmy mięsne.
 • W sobotę – Wspomnienie św. Moniki.

 

 1. Dziękujemy tym, którzy w ubiegłą środę wzięli udział w parafialnej pielgrzymce na Jasną Górę. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza za modlitwy i przewodnictwo duchowe podczas przemarszu pielgrzymów na Jasną Górę. A także naszym parafianom za prowadzone śpiewy, jak również lektorom i niosącym tablicę pielgrzymkową z nazwą parafii i nagłośnienie.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w czwartek na godz. 18:30. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła. Dziękujemy Panu Januszowi Dądela za zabezpieczenie dachu na nawie bocznej.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Kościół katolicki, jego duchowni i wierni stają się coraz częściej obiektem ataków słownych, a nawet fizycznych. Inicjatywa ustawodawcza „W obronie chrześcijan” może nas ochronić przed narastającą falą agresji. Dzisiaj po każdej Mszy św., tak jak ogłaszaliśmy, można podpisać listy poparcia dla tej inicjatywy.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Piotra Duś z ul. Kiepury. Jego pogrzeb w środę rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele o godz. 11:00. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedziela Zwykła – 21.08.2022 r.