Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła – 18.09.2022 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej, 12:00 i 17:00. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na archidiecezjalne uczelnie katolickie.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Zebrano kwotę: 3117 zł.

 

 1. W środę o godz. 19:00 w sali na plebani spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (klasy I szkół średnich). Młodzież przynosi ze sobą indeks i długopis.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • We wtorek – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
 • W środę – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 • W piątek – Wspomnienie św. o. Pio, Prezbitera.

 

 1. 4 października w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustowa ku czci Św. Franciszka z Asyżu. Mszę św. odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Biskup Antoni Długosz. Podczas tej Mszy św. dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają poświęcony różaniec. W związku z tym w przyszłą niedzielę dzieci klas III i ich rodzice uczestniczą we Mszy św. o godz. 10:00, a po niej przećwiczymy sposób w jaki dzieci i rodzice będą podchodzić po różaniec. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości wiernych, a przede wszystkim: Chór Parafialny, Żywy Różaniec, przedstawicieli Ruchów Duszpasterskich naszej parafii, Liturgiczną Służbę Ołtarza.

 

 1. Dziękujemy osobom sprzątającym kościół. Zapraszam do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. W sobotę, 24 września, pielgrzymka kapłanów naszej archidiecezji na Jasną Górę. W związku z tym kancelaria parafialna w tym dniu nieczynna.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w nabożeństwie fatimskim, 13 września, oraz tym, którzy uczestniczyli w modlitwie o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie w dniu 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Henryka Pawlaka z ul. Rybackiej. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień – „Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła – 18.09.2022 r.