Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – Msza św. z udziałem dzieci, a po niej w kościele zostają dzieci z klas III i ich rodzice, 12:00 – z udziałem młodzieży i 17:00.

 

 1. Od soboty pierwsze nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 18:00 (przewodniczy Chór Parafialny „Cantilena”), w niedziele po Mszy św. o godz. 17:00 (przewodniczy Żywy Różaniec),  zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym (nie będzie nabożeństwa adoracyjnego o godz. 16:00). Porządek przewodnictwa na cały tydzień podamy w przyszłą niedzielę.

 

 1. W środę o godz. 19:00 w Sali na plebani spotkanie z młodzieżą klas I szkół średnich przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • We wtorek – Wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, Prezbitera.
 • W środę – Wspomnienie Św. Wacława, Męczennika. To dzień imienin Ks. Abpa Wacława Depo. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.
 • W czwartek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabryela.
 • W piątek – Wspomnienie Św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła.
 • W sobotę – Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła.

To także I sobota miesiąca. Modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP podczas Mszy św. o godz. 18:00.

 

 1. 4 października w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustowa ku czci Św. Franciszka z Asyżu. Mszę św. odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Biskup Antoni Długosz. Podczas tej Mszy św. dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają poświęcony różaniec. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości wiernych, a przede wszystkim: Chór Parafialny, Żywy Różaniec, a także Różaniec Rodziców modlących się za swoje dzieci, przedstawicieli Ruchów Duszpasterskich naszej parafii, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Lektorów Świeckich.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Kartki na wypominki będą dostępne od przyszłej niedzieli.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W czwartek, 29 września, Ks. Kan. Dr Michał Wieczorek, Oficjał Sądu Metropolitalnego, będzie obchodził święto swojego Patrona Św. Michała Archanioła.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022 r.