Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2022 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00 – z udziałem młodzieży, 17:00. Po niej nabożeństwo różańcowe.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na Fundację DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, czyli na stypendia dla uzdolnionej, ubogiej polskiej młodzieży.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Na ten cel złożono kwotę: 3731 zł.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.
 • We wtorek – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty. Modlimy się w tym dniu za Pracowników Służby Zdrowia. Modlitwa różańcowa również w ich intencji. To także dzień imienin Pana Organisty Łukasza. Drogiemu Solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki i wstawiennictwa Matki Najświętszej oraz swojego patrona.
 • W środę – Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Dzień ten „jest wyrazem hołdu dla kapłanów, którzy w historii Polski swoją postawą dawali wyraz wierze w Jezusa Chrystusa, ale też męstwu i niezłomnej postawie patriotycznej”.
 • W czwartek – Wspomnienie Św. Jana Kantego, Prezbitera – Patronalne Święto Ludzi Nauki.
 • W sobotę – Wspomnienie Św. Jana Pawła II, Papieża.
 • W przyszłą niedzielę – Niedziela Misyjna. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji.

 

 1. W środę młodzież z klas I szkół średnich prowadzi modlitwę różańcową o godz. 18:30, a po różańcu pozostaje w kościele na przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

 

 1. „Słuszną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych…”. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych. Tam także można otrzymać kartki na wypominki.

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a do przewodnictwa zapraszamy: poniedziałek – Koło Różańca Rodziców, wtorek – młodzież przygotowująca się do bierzmowania – klasy VII i VIII, środa – młodzież szkół średnich – klasy I, czwartek – dzieci szkół podstawowych klasy I – VI, piątek – Lektorzy Świeccy, sobota – Chór parafialny „Cantilena”, w niedziela po Mszy św. o godz. 17:00 przewodniczy Żywy Różaniec.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę w sali na plebanii o godz. 10:00.

 

 1. W ubiegłą niedzielę podczas wszystkich Mszy św. uczestniczyło 415 osób w tym 260 kobiet i 155 mężczyzn (w tej liczbie są także dzieci).

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Teresę Jeziorską z ul. Irysowej. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy: Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2022 r.