Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2022 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00 – z udziałem młodzieży i o godz. 17:00, a po niej nabożeństwo różańcowe.

 

 1. Dziękujemy za ofiary do puszek z ubiegłej niedzieli z przeznaczeniem na potrzeby misji. Złożono kwotę: 837 zł.

 

 1. „Słuszną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych…”. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych. Tam także można otrzymać kartki na wypominki.

 

 1. W Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i o godz. 17:00 – MSZA ŚW. OKTAWALNA. Różaniec za zmarłych z wypominkami oktawalnymi o godz. 16:00. Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św.

We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny (2 listopada) Msze św. o godz. 8:00 – za wszystkich wiernych zmarłych parafian, a o godz. 17:00 różaniec z wypominkami oktawalnymi, po nim o godz. 18:00 – Msza św. oktawalna.

 

 1. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu ciepiące. W tym celu należy nawiedzić kościół lub cmentarz odmówić tam modlitwę „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Mario”, „Wierzę w Boga” (konieczny jest stan łaski uświęcającej) i modlitwa wg. Intencji Ojca Świętego.

 

 1. Ponadto w tym tygodniu:
 • W I czwartek miesiąca – modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy św. OKTAWALNEJ o godz. 18:00.
 • W I piątek miesiąca – chorych odwiedzimy z Komunią św. od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16:00. To także wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa.
 • W I sobotę miesiąca – podczas Mszy św. wieczornej akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. O godz. 16:00 różaniec za zmarłych z wypominkami oktawalnymi, po nim zmiana tajemnic różańcowych, następnie Msza św. oktawalna o godz. 17:00.

 

 1. Za dwa tygodnie, 13 listopada, w naszej parafii wizytacja kanoniczna Ks. Biskupa Andrzeja Przybylskiego. Szczegóły dotyczące wizytacji podamy w Biuletynie Parafialnym, który otrzymamy w przyszłą niedzielę. Już dzisiaj informujemy, że klasy VII i VIII szkoły podstawowej w przyszłą niedzielę uczestniczą we Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. klasy VII otrzymają do wypełnienia przez rodziców deklarację zgłoszeniową na przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. A w dniu wizytacji kanonicznej wraz z rodzicami złożą je na ręce Księdza Biskupa.

Natomiast klasy I szkół średnich zapraszamy na spotkanie w kościele w najbliższą środę na godz. 19:00.

 

 1. Decyzją Ks. Arcybiskupa 27 listopada br. dobiega końca kadencja wszystkich Parafialnych Rad Duszpasterskich. W związku z tym odbędą się wybory nowej Rady Parafialnej także w naszej parafii. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie kandydatów, którzy według Państwa będą dobrze wypełniać swoją misję. Zgłoszenia kandydatów do 12 listopada br. Szczegóły możemy poznać zabierając ze stolika pod chórem informacje dotyczące kandydatów.

 

 1. Polecamy nowy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, a w nim m.in. artykuł zatytułowany „W służbie powołań kapłańskich”, o odznaczeniu przez Ks. Abpa Wacława Depo Medalem Świętej Rodziny „Zasłużony dla archidiecezji częstochowskiej” naszego parafianina, wykładowcę w Niższym Seminarium Duchownym, Pana Magistra Marka Noszczyka.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20.00.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Tadeusza Strzelczyka z ul. Lubej i ś.p. Ewę Radomską z ul. Irysowej. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2022 r.