Ogłoszenia duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła – 06.11.2022 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00 – z udziałem młodzieży, o godz. 16:00 różaniec za zmarłych i wypominki oktawalne, po nich zmiana tajemnic różańcowych i o 17:00 Msza św. OKTAWALNA.

 

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli na potrzeby seminarium duchownego naszej archidiecezji. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele.

 

 1. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania klasy I szkoły średniej – w poniedziałek i środę o godz. 19:00 w kościele. W sobotę spowiedź młodzieży, ich rodzin i świadków o godz. 10:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • We wtorek – Ostatnie wypominki oktawalne za zmarłych i Msza św. oktawalna.
 • W środę – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 • W czwartek – Wspomnienie Św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.
 • W piątek – Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 18:00. Po Komunii św. dziękczynne „Te Deum” za Niepodległość, a na zakończenie Mszy św. hymn „Boże coś Polskę”. Nie będzie Mszy św. o godz. 17:30. Tego dnia również Wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. Kancelaria parafialna tego dnia nieczynna.
 • W sobotę– Wspomnienie Św. Jozafata, Biskupa i Męczennika.

 

 1. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Ubogich. Odnawiajmy oblicze Kościoła w jego odwiecznym dziele nawrócenia, aby był świadkiem miłosierdzia.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 pozostają w kościele uczniowie klas VII i VIII. Klasy VII otrzymają do wypełnienia przez rodziców deklaracje zgłoszeniowe do przygotowania do sakramentu bierzmowania.

 

 1. W przyszłą niedzielę wizytacja kanoniczna naszej parafii przez Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego. Porządek wizytacji następujący:
 • 07:45 – Uroczyste powitanie Księdza Biskupa. Gromadzimy się przed wejściem do kościoła, a potem w procesji wejście do kościoła.
 • 08:00 – Msza św., a po niej w kościele spotkanie z Członkami Żywego Różańca naszej parafii.
 • 10:00 – Msza św. z udziałem dzieci szkół podstawowych klasy I – VI z rodzicami, a także Członków Różańca Rodziców. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi z klas III oraz Członkami Różańca Rodziców.
 • 12:00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży klas I szkół średnich. W tej Mszy św. uczestniczą także uczniowie klas VII i VIII z rodzicami. Po zakończeniu Mszy św. krótkie spotkanie z Księdzem Biskupem uczniów klas VII i VIII z rodzicami, a także Lektorów Świeckich i Chóru Parafialnego. Tą Mszą św. kończy się pierwszy dzień wizytacji.
 • W poniedziałek – Ksiądz Biskup odwiedzi domy zakonne Księży Paulistów i Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Następnie odwiedzi 3 chore osoby w parafii i złoży wizytę w Szkole Podstawowej Nr 29 oraz podpisze księgi parafialne.

 

 1. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Przy wyjściu z kościoła możemy otrzymać nowy numer Biuletynu Parafialnego, a w nim także program wizytacji kanonicznej naszej parafii.

 

 1. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w czwartek na godz. 18:30.

 

 1. Decyzją Ks. Arcybiskupa 27 listopada br. dobiega końca kadencja wszystkich Parafialnych Rad Duszpasterskich. W związku z tym odbędą się wybory nowej Rady Parafialnej także w naszej parafii. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie kandydatów, którzy według Państwa będą dobrze wypełniać swoją misję. Zgłoszenia kandydatów do 12 listopada br. Szczegóły możemy poznać zabierając ze stolika pod chórem informacje dotyczące kandydatów.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Danielę Izdebska z ul. Wiolinowej. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła – 06.11.2022 r.