Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela adwentu – 27.11.2022 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00 – z udziałem młodzieży, 17:00.

 

 1. W czasie adwentu roraty w dni powszednie o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci z lampionami roratnimi, ich rodziców oraz młodzież z klas VII i VIII do udziału w roratach w każdy wtorek i czwartek. Dzieci przynoszą ze sobą kartkę z napisanym dobrym uczynkiem, podpisaną imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Po Mszy św. będzie losowanie figurki Pana Jezusa. W ostatnim dniu rorat będą także nagrodzone najpiękniejsze lampiony. Dzieci oraz młodzież biorąca udział w roratach otrzymają pamiątki.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • w środę – Święto Św. Andrzeja, Apostoła. To dzień imienin Ks. Bpa Andrzeja Przybylskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 • w czwartek – I czwartek miesiąca. Msza św. z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18:00.
 • w piątek – I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy z Komunią Św. od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi od godz. 16:30.
 • w sobotę – Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera. To także I sobota miesiąca – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 18:00.
 • w przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16:00.

 

 1. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

 

 1. Za dwa tygodnie w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Szczegółowy program znajdzie się w Biuletynie Parafialnym, który otrzymamy w przyszłą niedzielę.

 

 1. W zakrystii, a w tygodniu także w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Można nabyć również świece Caritas na stół wigilijny w cenie: duża 20 zł, mała 10 zł. Dochód ze sprzedaży tych świec Caritas przeznaczy na pomoc dla dzieci z najbiedniejszych rodzin i domów dziecka.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Od dzisiaj możemy przynosić do kościoła dary żywnościowe takie, jak: mąka, kasza, makaron, ryż, cukier, konserwy, olej, masło, kawa, herbata, miód, słodycze dla dzieci. Z tych darów przygotujemy paczki i przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom na Ukrainie. Niech to będzie świąteczny dar naszych serc dla Chrystusa w drugim potrzebującym człowieku. Kosze na dary wystawione są przy ostatnich ławkach. Zbiórka tych darów do 4 grudnia.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela adwentu – 27.11.2022 r.