Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela adwentu – 04.12.2022 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00 – z udziałem młodzieży, o godz. 16:00 nabożeństwo adoracyjne ze zmianą tajemnic różańcowych i ostatnia Msza św. o godz. 17:00.

 

 1. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele. Natomiast ofiary składane w dni powszednie w czasie rekolekcji będą wyrazem wdzięczności dla zakonu redemptorystów za głoszone nauki rekolekcyjne.

 

 1. Dziś Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła Katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

 

 1. W czasie adwentu roraty w dni powszednie o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci z lampionami roratnimi, ich rodziców oraz młodzież z klas VII, VIII do udziału w roratach w każdy wtorek i czwartek. Dzieci przynoszą ze sobą kartkę z napisanym dobrym uczynkiem, podpisaną imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Po Mszy św. będzie losowanie figurki Pana Jezusa. W ostatnim dniu rorat będą także nagrodzone najpiękniejsze lampiony. Dzieci oraz młodzież biorąca udział w roratach otrzymają pamiątki.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • w środę– Wspomnienie Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.
 • w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00 – Msza św. koncelebrowana.
 1. W czwartek Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje poprowadzi ojciec redemptorysta. Program otrzymamy w dzisiejszą niedzielę w Biuletynie Parafialnym. Biuletyny są wyłożone do zabrania na stoliku przy wyjściu z kościoła. Program rekolekcji jest także wywieszony na tablicy informacyjnej. W sobotę dzień spowiedzi rekolekcyjnej: rano 8:00 – 11:00, po południu 17:00 – 19:00. Bardzo proszę, aby dzieci i młodzież przychodziły na nauki rekolekcyjne w czwartek i piątek na godz. 18:00 wraz z rodzicami,  w sobotę zaś o godz. 10:00 klasy IV – VIII mają spowiedź rekolekcyjną, a o godz. 10:15 nauka rekolekcyjna dla uczniów klas I – VIII. Natomiast w niedzielę nauka rekolekcyjna dla dzieci szkół podstawowych o godz. 10:00. Bardzo proszę, aby podczas rekolekcji zgłaszać chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Pragniemy ich odwiedzić ze spowiedzią i Komunią św. w czwartek, 15 grudnia, od godz. 9:30. W niedzielę, 11 grudnia, zakończenie rekolekcji. Podczas rekolekcji nie ma Mszy św. o godz. 17:30 (w czwartek, piątek i sobotę). Natomiast rano w piątek i sobotę Msze św. o godz. 9:00  i wieczorem o godz. 18:00. Są jeszcze wolne terminy Mszy św. podczas rekolekcji o godz. 9:00 i 18:00. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

 

 1. W poniedziałek, 12 grudnia, jak co roku w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do adoracji poszczególne grupy modlitewne i mieszkańców poszczególnych ulic według podanego w biuletynie porządku.

Do adoracji zapraszamy:

godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie adoracji
godz. 9 – 10 Żywy Różaniec – św. Franciszka
godz. 10 – 11 Żywy Różaniec – św. Anny
godz. 11 – 12 Żywy Różaniec – NMP Królowej Polski
godz. 12 – 13 Gminna, Zakopiańska, Spartakusa, Irysowa, Biała
godz. 13 – 14 Rybacka, Flisacka, Ks. Dzierżonia, Ikara, Kiepury, Beskidzka, Gruntowa, Jabłonowa
godz. 14 – 15 Kosów, Luba, Kolarska, Wiolinowa, Kredowa
godz. 15 – 16 Chór Cantilena, Średnia, Kalinowa, Św. Rocha, Różaniec Rodziców za Dzieci
godz. 16 – 17 Skwerowa, Modra, Krzemienna, Winicjusza
godz. 17.00 Odrodzenia, Zatokowa, Św. Pawła, Dawna, Spartańska
godz. 18.00 Msza św. i zakończenie adoracji

 

 1. Dzisiaj ostatni dzień, kiedy możemy przynosić do kościoła dary żywnościowe takie jak: mąka, kasza, makaron, ryż, cukier, konserwa, olej, masło, kawa, herbata, słodycze dla dzieci. W poniedziałek dary te przekażemy do Caritas w Częstochowie. Niech to będzie świąteczny dar naszych serc dla Chrystusa w drugim człowieku.

 

 1. W zakrystii, a w tygodniu także w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Można nabyć również świece Caritas na stół wigilijny w cenie 10 zł mała świeca, duża 20 zł. Dochód ze sprzedaży tych świec Caritas przeznaczy na pomoc dla dzieci z najbiedniejszych rodzin i domów dziecka.

 

 1. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w sobotę na godz. 19.00. W piątek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela adwentu – 04.12.2022 r.