Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela adwentu – 11.12.2022 r.

 1. Dzisiaj kończymy rekolekcje adwentowe. Msze św. o godz. 8:00 – z nauką ogólną, 10:00 – z udziałem dzieci szkół podstawowych, młodzieży, z nauką ogólną, 12:00 – z nauką ogólną, 17:00 – Msza św. kończąca rekolekcje adwentowe.

 

 1. Jutro, jak co roku, 12 grudnia, w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do adoracji poszczególne grupy modlitewne i mieszkańców poszczególnych ulic według podanego w biuletynie porządku:
godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie adoracji
godz. 9 – 10 Żywy Różaniec – św. Franciszka
godz. 10 – 11 Żywy Różaniec – św. Anny
godz. 11 – 12 Żywy Różaniec – NMP Królowej Polski
godz. 12 – 13 Gminna, Zakopiańska, Spartakusa, Irysowa, Biała
godz. 13 – 14 Rybacka, Flisacka, Ks. Dzierżonia, Ikara, Kiepury, Beskidzka, Gruntowa, Jabłonowa
godz. 14 – 15 Kosów, Luba, Kolarska, Wiolinowa, Kredowa
godz. 15 – 16 Chór Cantilena, Średnia, Kalinowa, Św. Rocha, Różaniec Rodziców za Dzieci
godz. 16 – 17 Skwerowa, Modra, Krzemienna, Winicjusza
godz. 17.00 Odrodzenia, Zatokowa, Św. Pawła, Dawna, Spartańska
godz. 18.00 Msza św. i zakończenie adoracji

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele. Dziękujemy również za ofiary składane w ubiegłą niedzielę do puszek na Kościół na Wschodzie, złożono i przekazano kwotę 1520 zł.

 

 1. Dziękujemy również za dary żywnościowe dla Ukrainy. Przekazaliśmy na ręce Caritas naszej archidiecezji około 150 kg żywności.

 

 1. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w rekolekcjach adwentowych oraz Ojcu Ireneuszowi za wygłoszone nauki rekolekcyjne. Słowa wdzięczności kieruję pod adresem spowiedników: ks. Kan. Stanisława Biegańskiego, ks. Kan. Zdzisława Gilskiego, ks. Paulisty oraz p. Organisty Łukasza Grabałowskiego.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • We wtorek – Wspomnienie Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy
 • W środę – Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy do pielęgnowania chrześcijańskich zwyczajów w rodzinie.

 

 1. Już dzisiaj zapraszamy małżeństwa sakramentalne na uroczystą Mszę św. w ich intencji w Drugi Dzień Świąt, 26 grudnia o godz. 12:00. Podczas tej Mszy św. pary małżeńskie odnowią przysięgę małżeńską. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy także ich rodziny.

 

 1. W czwartek, 15 grudnia, od godz. 9:30 odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią św. (z wyjątkiem tych, których odwiedzamy w I piątki). Prosimy o zgłaszanie tych osób.

 

 1. Roraty codziennie o godz. 18:00. Dzieci i młodzież zapraszamy na roraty we wtorek i czwartek.

 

 1. W zakrystii, a w tygodniu także w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Można nabyć również świece Caritas na stół wigilijny w cenie 10 zł mała świeca, duża 20 zł. Dochód ze sprzedaży tych świec Caritas przeznaczy na pomoc dla dzieci z najbiedniejszych rodzin i domów dziecka.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Romualdę Mazurkiewicz – Hofman z ul. Kalinowej. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela adwentu – 11.12.2022 r.