Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00 – z udziałem młodzieży, ostatnia Msza św. o godz. 17:00. Po Mszy św. nabożeństwo Gorzkich Żali.

 

 1. Decyzją Ks. Abpa Wacława Depo podczas Wielkiego Postu parafie częstochowskie są kościołami stacyjnymi podejmującymi modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne, a także w intencji Kościoła częstochowskiego. Nasza parafia została wyznaczona jako kościół stacyjny miasta Częstochowy na dzień 02 marca (czwartek). O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwy pod przewodnictwem Żywego Różańca do godz. 18:00. O godz. 18:00 Msza św. odprawiona przez delegata ks. Arcybiskupa. Do udziału w adoracji i Mszy św. zapraszamy Żywy Różaniec, Chór Parafialny „Cantilena”, ministrantów i lektorów oraz wszystkich wiernych. W tym samym dniu o godz. 19:30 z naszego kościoła w kierunku Jasnej Góry siostry Honoratki, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Duszpasterstwo Młodzieży poprowadzą rozważania Drogi Krzyżowej. Osoby chętne zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • I czwartek miesiąca – modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne podczas adoracji o godz. 17:00.
 • I piątek miesiąca – Chorych odwiedzimy z Komunią Św. od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i starszych od godz. 16:00.
 • W sobotę – Święto Św. Kazimierza Królewicza.
 • W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach.

 

 1. Droga Krzyżowa w naszej parafii w każdy piątek: o godz. 16:45 – dla starszych, młodzieży i dzieci.

 

 1. Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.

 

 1. Uwaga: kancelaria w Wielkim Poście czynna będzie we wtorki, czwartki od godz. 19:00 do godz. 19:30, w soboty od godz. 9:00 do 10:00. Również w piątki Wielkiego Postu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy Kościołowi w Świecie. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Możemy również wesprzeć polskich misjonarzy wysyłając SMS o treści „MISJE” na numer 72032.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek, na godz. 18:30.

 

 1. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023